19 دی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اعلام جرم نسبت به استفاده از فیلترشکن‌ها، گفت: این موضوع را از طریق صدا و سیما شنیده‌ام و هنوز به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است.
«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه بیش از ۱۴ میلیون نفر در حال استفاده از سرویس «رادار گیم» هستند و عموما نیز از این سرویس رضایت دارند، افزود: در این سامانه هم محتوای بازی‌های پرمخاطب مورد تایید نهادهای فرهنگی را در داخل کشور میزبانی می‌کنیم، هم ابزاری را طراحی کردیم که میزان تاخیر بازی را به مراتب تا ۳۰ درصد کاهش بدهند که تجربه کاربری‌شان بهبود پیدا کند.
وی تصریح کرد: این مسیر را برای اقشار مختلف دنبال می‌کنیم. در گذشته نیز سامانه‌های دیگری برای مقابله با تحریم به ویژه ابزارهایی برای سایت‌های مورد نیاز متخصصان کشور راه‌اندازی شد و امید است روز به روز تجربه عمومی کاربران بهتر شود.
محتوای بازی‌های مورد تایید نهادهای فرهنگی را به داخل کشور آوردیم
وی با اشاره به اینکه محتوای بازی‌های پرمخاطب و مورد تایید نهادهای فرهنگی را به داخل کشور آورده‌ایم، اظهار داشت: سامانه و ابزارهایی طراحی کرده‌ایم که تاخیر این بازی‌ها را تا حدود ۳۰ درصد کاهش دهیم تا کاربران، تجربه کاربری بهتری داشته باشند.
جرم‌بودن استفاده از فیلترشکن‌ها به وزارت ارتباطات ابلاغ نشده است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اعلام جرم نسبت به استفاده از فیلترشکن‌ها، گفت: این موضوع را از طریق صدا و سیما شنیده‌ام و هنوز به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است.
با تاکید بر اینکه باید بررسی کنیم که آیا امکان آن وجود دارد یا خیر، افزود: مرجع تصویب این موضوع شورای عالی فضای مجازی است و دبیر شورا این موضوع را تبیین کرده‌اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بخش‌هایی از مصوبه به ما باز می‌گردد و تمهیدات لازم برای آن را پیگیری خواهیم کرد، افزود: به عنوان مثال امکان خدمات دولتی باید از طریق سکوهای بومی فراهم شود که بخشی از آن نیز انجام شده است.
زارع پور اذعان داشت: بارها اعلام کرده‌ایم که در جمهوری اسلامی روی تمام پلتفرم‌های خارجی باز است مشروط بر آنکه قوانین و ضوابط ما را رعایت کنند.
  • نویسنده :
  • منبع :