19 دی: رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: مدارسی در استان تهران که شعبه اخذ رای هستند، فردا تعطیل هستندو
سید عباس جوهری در ستاد انتخابات استان تهران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ساعات اخذ رای تمدید شده و شمارش آرا زمان‌بر خواهد بود بنابراین بنا به صلاحدید استاندار تهران، مدارسی که محل اخذ رأی در استان هستند، فردا تعطیل خواهند بود.
وی افزود:  البته در حوزه انتخابیه شهر تهران به دلیل کثرت آرا و طولانی‌تر شدن شمارش آرا، احتمالا این تعطیلی‌ها بیشتر خواهد بود که اگر تصمیم جدید اخذ شود اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین استاندار خراسان شمالی از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و تأخیر ۲ ساعته در شروع به کار ادارات استان طی فردا شنبه ۱۲ اسفندماه خبر داد.

محمدرضا حسین‌نژاد با حضور در جمع خبرنگاران خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاهیان، فرهنگیان و مدارس استان در فرآیند برگزاری انتخابات فعال هستند، مدارس و دانشگاه‌ها فردا شنبه، ۱۲ اسفندماه تعطیل خواهد بود.
وی افزود: برودت هوا و سردی هوا نیز بر این تصمیم‌گیری تاثیر گذار بود.
وی تاکید کرد: حدود ۴۰ درصد از اعضای شعب انتخابات در استان را فرهنگیان تشکیل می‌دهند به همین دلیل با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش به مدیران استان اجازه درخواست برای تعطیلی مدارس از استاندار داده شد و ما نیز با آن موافقت کردیم. این موضوع به دانشگاه‌ها نیست تسری داده می‌شود و آن‌ها نیز فردا تعطیل خواهند بود.
وی بیان کرد: بر این اساس ادارات خراسان شمالی نیست فردا با دو ساعت تاخیر آغاز به کار خواهند کرد.
استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: این تاخیر شامل بانک‌ها و دستگاه‌ها و ادارات خدمات رسان، درمانی و امدادی نمی‌شود.
وی تاکید کرد: البته گاز تمامی ادارات باید قطع باشد و از سوخت جایگزین برای سیستم گرمایشی استفاده کنند.
در همین رابطه مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز گفت: تمامی فعالیتهای آموزشی همه مقاطع آموزشی شهرستان مشهد در ۲ نوبت صبح و عصر روز شنبه ۱۲ اسفند ماه به صورت غیر حضوری است و از طریق پیام رسان شاد برگزار خواهد شد.
سید امیر شوشتری افزود: تعطیلی احتمالی در مدارس سایر شهرستان‌های خراسان رضوی نیز طی ساعاتی دیگر توسط فرمانداریها و بخشداریها اعلام می‌شود.
وی تاکید کرد: همکاران، اولیا و دانش آموزان هرگونه تغییر در خصوص غیرحضوری شدن مدارس آموزش و پرورش استان را تنها از کانال آموزش و پرورش خراسان رضوی به آدرس https://shad.ir/apkhrazvi در پیام رسان شاد، پیگیری کنند.
همچنین تا کنون مدارس استان های فارس، زنجان، کردستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان جنوبی، کرمان، ایلام، گلستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، یزد، قم و البرز تعطیل اعلام شده است.
  • نویسنده :
  • منبع :