19 دی آنلاین: رسول جعفریان به اظهارات جنجالی پناهیان درباره پیامبر اسلام واکنش نشان داد.
واکنش ها به توهین پناهیان به پیامبر گرامی اسلام و امیرالمومنین ادامه دارد.
در همین راستا، رسول جعفریان، مورخ، در واکنش به اظهارات پناهیان درباره پیامبر نوشت: بازی با تاریخ اسلام، یکی از خطرناک ترین کارهایی است که عده ای منبری بی دانش، به دلیل نخواندن درست فقه و قواعد اجتهاد انجام می دهند. آنها با استناد به هر رطب و یابس تاریخی، اصول محکم دینی استخراج می کنند. سیما هم که دربست در اختیار است و فرصتی برای ترویج اباطیل و منکرات.

گفتنی است؛ طی روزهای گذشته، علیرضا پناهیان در برنامه تلویزیونی با بیان سخنانی موهن در مورد سیره و اخلاق پیامبر ص و امام علی ع آنان را خشن و گوشت تلخ نامید.
در همین رابطه، امیر دبیری مهر، فعال رسانه‌ای نیز در واکنش به این سخنان علیرضا پناهیان در کانال تلگرامی اش نوشت:
ای خطیبی که هیچ شباهت و نسبتی با دین و آیین محمدی نداری و تو و امثال تو از بین برنده رونق مسلمانی در این دیار شدید اگر در کنار سیاسی کاری ها و لابی گری ها و لاپوشانی خرابکاری رفقا کمی وقت برای قرائت و تدبر در قرآن می گذاشتید و از تاویل و تفسیرهای سیاسی کلام الله پرهیز کنید ملاحظه می فرمایید که خداوند متعال خطاب به رسول مکرم اسلام که رحمت للعالمین بود می فرماید:
فَبِمَا رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَلَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِی الْأَمْرِ
"به مرحمت خدا بود که با خلق مهربان گشتی و اگر تندخو و سخت‌دل بودی مردم از گِرد تو متفرق می‌شدند، پس از آنان درگذر و برای آنها طلب آمرزش کن و در کار با آنها مشورت نما."
آری نبی مکرم اسلام اینگونه بود که قرآن توصیف کرده نه آنچنان که تو تهمت گوشت تلخی زدی به ایشان. نستغفر الله و نستجیر بالله.
گوشت تلخی صفت تو و امثال توست که نه تنها در نسل جوان محبوبیتی ندارید بلکه این نسل را از دین و ایمان هم رانده آید و مزد این خوش خدمتی را هم با دریافت ثروت و منزلت دنیوی به دست آورده‌اید از جمله تریبونی که به ناحق در رسانه به قیمت حذف فضلا و علما و پژوهشگران دینی به شما داده اند.
سال هاست از تریبون‌های عمومی به همه تهمت و ناسزا می گویید لب باز نکردیم زیرا اهمیتی ندارید و نداشتید اما اجازه نمی دهیم به مولا و مقتدا و پیامبر مان که همه باورهای مان را مدیون هدایت و رسالت او هستیم جسارت کنید.
شما توهم زدید که متولی دین و ایمان مردم هستید حاشا و کلا. ما دین و باورهای مان را از قرآن و معلمان راستین قرآن آموختیم نه جماعت دنیاپرست و قدر طلب تسبیح به دست و دستار به سر و مفتون دنیا و چرب و شیرین آن.
لکن دینکم و لی دین
پی نوشت: عذرخواهی رسمی پناهیان از مسلمین و حذف او از رسانه ملی کمترین کاری است که باید انجام شود.
  • نویسنده :
  • منبع :