19 دی آنلاین: فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به صحبتهای اخیر رئیس بانک مرکزی در مورد قیمت ارز، نوشت: نکند با بعضی فارغ التحصیلان رشته اقتصاد دانشگاه امام‌صادق همنشین شده‌اید و کمال همنشین در شما اثر کرده و مثل آنها حرفهای نامربوط می‌گویید؟
به تازگی ویدیویی از محمدرضا فرزین، رئیس بانک مرکزی منتشر شده است که در جواب به سوال خبرنگار که پرسیده بود «یکی از مهمترین انتقاداتی که به بانک مرکزی می‌شود در خصوص مدیریت بازار ارز است» گفت: دلار در مرکز مبادله ۴۱ هزار تومان است و نزدیک به ۷۰ میلیارد دلار ارز به قیمت ۴۰ هزار تومان داریم که با آن تمام نیازهای وارداتی کشور را تامین کرده ایم. این نرخی که در کانال ها منتشر می شود، نرخی نیست که با آن کالایی وارد شود.
وی در جواب به سوال خبرنگار که پرسیده بود پس چرا خیلی از کالا ها قیمتشان را با همان نرخ کانال های تلگرامی تعیین می کنند، گفت: خب این وظیفه شماست که به عنوان یک رسانه اطلاع رسانی کنید که کالاهایی که وارد می شوند با همان ارز ۷۰ میلیارد دلاری هستند نه با نرخ تلگرامی!
حال محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، در واکنش به این صحبت‌های رئیس بانک مرکزی، در یادداشتی نوشت:
جناب آقای فرزین رئیس کل محترم بانک مرکزی
سلام علیکم
اگر هفته آینده سر کلاس دانشکده رفتید، این ویدیو را برای دانشجویان ترم۲یا۳ پخش کنید و نظرشان را بپرسید.
حدس من این است که خواهند گفت: استاد! انگار روزه خیلی به شما فشار آورده بوده و حرفهایی زده اید که در قوطی هیچ عطاری پیدا نمی‌شود. شاید هم بگویند استاد! خبرنگار تلویزیون را سر کار گذاشته بودید؟ یا بگویند استاد! دوربین صداوسیما را دیدید و جوگیر شدید؟!
جناب آقای فرزین! تا حالا اگر خرده امیدی به سیاست های پولی شما در بانک مرکزی بود، این امید را هم با حرف های این ویدیو بر باد دادید.
نکند با بعضی فارغ التحصیلان رشته اقتصاد دانشگاه امام‌صادق همنشین شده‌اید و کمال همنشین در شما اثر کرده و مثل آنها حرفهای نامربوط می‌گویید؟
  • نویسنده :
  • منبع :