19 دی آنلاین: کاظم صدیقی در اولین خطبه بعد از افشای ماجرای زمین خواری حوزه علمیه ازگل گفت: دشمن نمی تواند ما را از چشم یکدیگر بیاندازد.
خطبه‌های نماز جمعه عبادی- سیاسی- این هفته تهران- ۲۴ فروردین ماه- به امامت کاظم صدیقی برگزار شد.
اهم اظهارات صدیقی در نماز جمعه امروز تهران را به نقل از خبرگزاری های مهر، ایسنا و ...بخوانید:
*شما و خود را به تقوای الهی توصیه می‌کنم. تقوا نتیجه ایمان است. تقوا ظرف قبول هدایت است. تقوا هم توشه برای زندگی ابدی است و هم لباس است.
*انسان با تقوا هم آبرو دارد و هم تمکن زندگی اخروی نصیب او می‌شود.
*آدم برادر خودش رو له نمی کند. اگر برادرش اشکالی هم داشت او را له نمی کند.
*دشمن نمی تواند ما را از چشم یکدیگر بیاندازد.
*6 از اینکه در این چند روز اخیر شبکه‌های مجازی که قتلگاه جوانان و مسلخ آبروها شده‌اند این طلبه و سرباز ناچیز امام زمان، رهبری و مردم را بهانه قرار دادند و در اثر یک غفلت باعث شدند اینقدر مردم عزیز ما دلشان شکست و وقتی ما را می دیدند گریه می‌کردند ،‌ از اینکه باعث شدم این همه به شما هجمه شد عذر خواهی می‌کنم و از خانواده بزرگ مردم ایران و پدر این خانواده رهبر معظم انقلاب اسلامی عذرخواهی می‌کنم.
*در این فضای تند برخواسته از بیرون همه دشمنان هم صف شدند اما نتوانستند هیچ اثری در اراده شما داشته باشند؛ لذا به دلیل این ایستادگی از همه شما تشکر می‌کنم. برای افرادی که از این طلبه که هیچ است و هیچ افتخاری جز سربازی امام امت ندارد، از آبروی خود مایه گذاشتند و از بنده دفاع کردند دعا می‌کنم همیشه سرافزار باشند.
*مردم ما را می دیدند گریه می کردند. از اینکه ما باعث شدیم به شما حمله شد، از شما مردم ایران و رهبر انقلاب عذرخواهی می کنم. خیلی بدهکار شما مستمعین این دو دهه خطبه های این ناچیز هستم.
*فضای تند برخاسته از بیرون و دشمنان من را نمی زنند بلکه مردم را می زنند، ولی این هجمه در بصیرت شما تاثیری نگذاشت و به همین دلیل بدهکار شما بوده و از شما تشکر می کنم. این ها که برای آبروی یک طلبه ناچیز به میدان آمدند، خدایا آبروی دنیا و آخرت آنها را محفوظ بگردان.
*ما بعد از ماه رمضان دیگر در زمین دشمن بازی نمی کنیم، اتحاد و انسجام داریم، اسیر شایعات نمی شویم، دروغ نمی گوییم، غیبت نمی کنیم و اخلاق الهی موجب انسجام دل ها بدست می آوریم. دشمن نمی تواند ما را از هم جدا کرده و ما را به گناه وادار کند که این خیلی مهم است.
*خداوند ماه رمضان سفره محبت خود را برای بندگان قرار داد. ماه رمضان ماه اشک، رقت، انسجام دل ها، زدودن کدورت ها، صله رحم، کمک های مومنانه و سیر و سلوک است. جدا شدن از ماه رمضان جدا شدن از یک زمان نیست. این ماه جلوه رحمت خاص خداوند است. ماه رمضان ماه ذکر خداست. در این ماه، بندگان به عزمی دست می یابند که در برابر همه وسوسه های درونی و بیرونی مقاوم می شوند. هیمنه قدرت های بزرگ برای این بندگان از بین می رود و با همه قدرت ها دست و پنجه نرم می‌کنند و با این اراده بر آنها پیروز می شوند. سلاح انسان را پیروز نمی کند بلکه همین اراده است که موجب پیروزی می شود.
*ما بعد از ماه رمضان دیگر در زمین دشمن بازی نمی کنیم، اتحاد و انسجام داریم، اسیر شایعات نمی شویم، دروغ نمی گوییم، غیبت نمی کنیم و اخلاق الهی موجب انسجام دل ها بدست می آوریم. دشمن نمی تواند ما را از هم جدا کرده و ما را به گناه وادار کند که این خیلی مهم است.
*اجتماع صدهزار نفری در استادیوم آزادی یک نوآوری بود و به کوری چشم دشمنان شکوه و جلوه افتخارآمیز زیادی داشت. احسان مومنانه، کمک به آزادی زندانیان و حضور چند میلیونی در لیالی قدر، ابتکار شهردار تهران در گستردن سفره های ساده و دور از تشریفات افطاری از اقدامات مهم در ماه رمضان بود. سفره هشت کیلومتری افطاری در مشهد پهن شد و چه صفایی داشت. این اقدامات فرهنگ سازی، نوآوری و زیبایی هایی است که شما مردم با این حجم تبلیغات دشمن برای هدف گرفتن ایمان و انسجام، انجام دادید. در این ماه مبارک، تفسیر قرآن و قرائت قرآن در منازل و مساجد برگزار شد.
*حضور شکوهمند و عزت ساز حماسی همه مردم مومن روزه دار برای نماز عید فطر از ارمغان های دل انگیز  خون های شهدای ماست خصوصا نماز عید تهران که شما چنین نمازی را در هیچ جا سراغ ندارید که امام جماعت، نایب امان زمان، رهبری مجاهد و انسانی خودساخته آیت الله خامنه ای باشد. این نماز خیلی جای شکر دارد.
*مسأله اول عالم اسلام، غزه است. صبر، ایثار و مجاهدت در مردم در غزه اوج خود است. مردم غزه بیش‌از ۳۳ هزار شهید تقدیم کردند و بیشتر شهدا کودکان بی دفاع بودند. این کودکان گرفتار گرسنگی و بی دارویی و بیماری هستند. آنها سنگر را ترک نمی کنند و حماس با قدرت با این رژیم جعلی مبارزه می کند و مقاومت لبنان با برنامه منظم، نقاط حساس آنها را زیر ضربات شدید خود قرار داده است. انصارالله یمن شریان های اقتصادی آنها را تحت فشار خود قرار داده و اسرائیل دارد زوال خود را تجربه می کند و در تله ای که خودش ایجاد کرده گرفتار شده است و راه فراری ندارد و به نابودی می رسد.
*با وجود مقاومت،‌ ایثار و قهرمانی جبهه مقاومت، دولت ها به وظایف خود نه تنها عمل نمی کنند،‌ بلکه آمریکا و اروپا در حالیکه خون کودکان و زنان را می ببیند به اسرائیل کمک می کنند. دولت های اسلامی خلاف خواست ملت های خود با این رژیم قطع ارتباط نکرده و خیانت می کنند.
* رهبری امسال را سال جهش تولید با مشارکت مردم نامیدند. از دولت توقع دارم کمیته هایی از اقشار مختلف و صاحب نظران بخش های مختلف تشکیل دهد تا آنها نحوه ارتباط ملت و دولت و مشارکت را تعریف کنند و تسهیلات و امکانات در اختیار مردمی که به تولید کمک می کنند، قرار دهند. مردم در مساله پول ملی نباید گرفتاری داشته باشند. مردم نباید انقدر خون جگر بخورند. باید مشکلات مردم هرچه سریعتر حل شود و بر آلام مردم، مرهم بگذارند.
*حجاب مساله قرآنی، اسلامی و فقهی و از وظایف بانوان متدین است. زنان قرن ها پایبند به حجاب بودند و زنان عفیف ما در نظام طاغوتی تسلیم خواست رضاخانی نشدند و حجاب را رعایت کردند. الان هم زنان در جبهه اول هستند و دولت و قوه قضائیه و نیروهای مردمی، وزارت فرهنگ و آموزش و پرورش باید در یک برنامه هماهنگ مسائل فرهنگی و تربیتی را پیش ببرند. مبارزه با فساد فقط فساد اقتصادی نیست. بی حجابی قبول فساد غرب است. بعد انقلاب ما چالش حجاب نداشتیم. آحاد مردم حتی آنها که مومن نیستند، قانونمداری کردند. امیدوارم در یک حرکت ملی این مساله حل شود.
  • نویسنده :
  • منبع :