19 دی آنلاین: نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: هیچ قرارداد مسکنی در قالب خرید و فروش و اجاره مسکن بر اساس بیت کوین انجام نمی‌شود.
داود بیگی نژاد نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه تمامی قراردادهای مسکن براساس چارچوب های تعیین شده و براساس فرمتی که وجود دارد تایید و تعیین شده است گفت: تمامی قراردادهای مسکن براساس فرمتی است که تهیه شده و در این فرمت واحد پول ریال است که مشاوران املاک موظف هستند بر همین اساس اقدام به انعقاد قرارداد کنند.
وی با بیان اینکه  استفاده از ارز و دلار در این قراردادهای مسکن قابل رهگیری نیست و اگر در زمان قرارداد مشکلی ایجاد شود مقام قضائی امکان پیگیری برای دادوستد انجام شده را ندارد، گفت: با توجه به چارچوب و قراردادهایی که وجود دارد تمامی قراردادها براساس ریال است و مشاوران املاک حق ندارند در معاملات خود از طلا، ارز و بیت کوین و یا ... استفاده کنند.
بیگی نژاد بیان کرد: هیچ مشاور املاکی حق ندارد خارج از فرمتی که در اختیار آنها است اقدام به انعقاد قرارداد کند و باید براساس فرمتی که در اختیار آنها است و براساس وجه رایج مملکت است اقدام به انعقاد قرارداد کنند.
براساس این گزارش پیش از این یکی از اعضای هیئت رئیسه مشاوران املاک اعلام کرده بود که برخی از مبادلات در بازار مسکن از طریق دلار و بیت‌کوین انجام می‌شود که به نظر من علت آن نبود واسطه برای مدیریت قراردادها است.

  • نویسنده :
  • منبع :