19 دی آنلاین: رئیس کمیته انضباطی گفت: ما در آموزه‌های دینی خودمان داریم که نباید با آبروی کسی بازی کرد و در قانون نیز صرحتا این موضوع پیش بینی شده و حتی مقام قاضی نیز حق افشا اسامی افراد تا زمانی که حکم آنها صادر شده ندارد و اصل بر برائت است تا خلافش ثابت شود.
نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در واکنش به حواشی رخ داده در روزهای اخیر در خصوص پرونده قضایی صورت گرفته در مورد پرونده رشوه و تبانی در فوتبال ایران عنوان کرد: فوتبال با توجه مسائل مختلفی که دارد حاشیه هایی هم ایجاد می‌کند و گاهی نگران کننده است و نمی‌شود از کنار آن گذشت و ما به عنوان یک وظیفه باید نظاره‌گر باشیم و ورود کنیم. ما هیچ موقع سعی نکردیم این فضا را به رسانه بکشانیم جز موارد خاص که باید آن را به مردم منتقل کنیم و رها نیز نمی‌کنیم. امیدوارم فضای فوتبال ما از این رفتارهای آزار دهنده پاک شود.
وی افزود: تلاش می‌کنیم نگاه سطحی به موضوع نداشته باشیم اما برخورد نهایی به ما مربوط نمی‌شود و دستگاه قضا باید نسبت به این موضوع اقدام عملی کند. امیدوارم همه بتوانیم کمک کنیم تا حاشیه های فوتبال ذهن مردم را کمتر درگیر کند و فضای پاکی در فوتبال ایران حاکم باشد.
حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص این موضوع نیز عنوان کرد: ما امروز جلسه ای با حضور ریاست فدراسیون فوتبال داشتیم و به من عنوان نماینده رکن قضایی فدراسیون پاسخگوی شما هستم. ما در آموزه‌های دینی خودمان داریم که نباید با آبروی کسی بازی کرد و در قانون نیز صرحتا این موضوع پیش بینی شده و حتی مقام قاضی نیز حق افشا اسامی افراد تا زمانی که حکم آنها صادر شده ندارد و اصل بر برائت است تا خلافش ثابت شود.
وی افزود: از فدراسیون فوتبال ۳ نفر به حوزه قضایی مربوطه اخضار شدند و پاسخگو بودند و همچنان به کار خود ادامه می‌دهند. دو نفر از مدیران باشگاهی در کرمان گزارش خبری مبنی بر پرداخت و پیشنهاد رشوه به سازمان لیگ در سال ۱۴۰۱ گزارش شده است. ارکان قضایی فدراسیون بنا به موضوع تخلف این اختیار را دارند به تخلفات رسیدگی کنند و حکم دهند. با توجه به ماده ۹۱ ما هیچ اطلاعاتی را نمی‌توانیم فعلا بروز دهیم. بعد از تکمیل مدارک و نهایی شدند قوه قضاییه می‌تواند اسم افراد را نام ببرد.
رئیس کمیته انضباطی در خصوص حکم صادر شده در و محکومیت چند مدیر برنامه تصریح کرد: پرونده‌ای تشکیل شده و حکمی صادر شده است که ۴ نفر ممنوع الکار شدند. ۳ نفر از این افراد مجوز نداشتند و شاید برخی نیز مربوط به پرونده کیفری کرمان باشد. امیدوارم با این اتفاقات و دستورالعمل‌های که صادر شده اصلاحات خوبی صورت بگیرد تا از فوتبال لذت ببریم.
  • نویسنده :
  • منبع :