۱۹ دی آنلاین: یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: ما بزرگیم و کشور نیز دارای سرمایه‌های عظیم خدادادی است، لذا در شأن مردم ایران نیست که کمیته امدادی و با گرانی اداره شوند.
آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین قاصدی دادستان دادگاه ویژه روحانیت، ضمن آرزوی توفیق برای خدمات برتر و بهتر برای خدمتگذاران نظام جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: ما در مقطع تاریخی هستیم که باید از همه نظر ممتاز باشیم و این امانت الهی را درست رعایت کنیم تا آن را به دست صاحب اصلی اش برسانیم.

وی اظهار داشت: در همین قرن اخیر با اینکه مردم به حسینیه‌ها و سقاخانه‌ها نسبت به مساجد احترام بیشتری قائل بودند و مهمترین اموال خود را وقت سیدالشهداء و حسینیه‌ها می‌کردند، اما وقتی رضاخان با بگیر و ببند، همین حسینیه‌ها و سقاخانه‌ها را جلوی چشم مردم تعطیل و تخریب کرد، صدای هیچ کسی به طرفداری از حسینیه‌ها بر نیامد! باید بدانیم که این خطر همیشه وجود دارد! اگر این امانت الهی را به درستی حفاظت نکنیم و هر روز از گوشه و کنار، اختلاسی و نجومی در بیاید؛ اگر خدای ناکرده مسئله‌ای پیش بیاید، معلوم نیست که با دین الهی چه خواهند کرد.

استاد سطوح عالی حوزه اظهار داشت: ما مردان بزرگی هستیم، ما نه یعنی حوزویان و دانشگاهیان، ما یعنی ایرانی‌ها، چرا که هم تاریخ داریم و هم جغرافیا، هر جا در این کشور پهناور قدم بگذارید، اثری باستانی را مشاهده می‌کنید، ما بزرگیم و کشور نیز دارای سرمایه‌های عظیم خدادادی است، لذا در شأن مردم ایران نیست که کمیته امدادی و با گرانی اداره شوند.

وی افزود: «کلکمْ راعٍ وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ.» همه ما در هر جایگاهی مسئول هستیم، دنیا و مقام خواهی و من و ما هیچ مشکلی را حل نمی‌کند، انسان نه بیراهه باید برود و نه راه کسی را ببندد، باید در بندگی خالص بود، هم مراقبت داشت و هم مواظبت! ما سرمایه‌های عظیمی همچون قرآن کریم از یک سو و اهلبیت عصمت و طهارت از سوی دیگر داریم و می‌توانیم کشور را به بهترین وجه اداره کنیم.
  • نویسنده :
  • منبع :