19 دی آنلاین: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: روز سه شنبه بارش‌ها به شکل گسترده‌تری در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر در گیلان و مازندران، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال قزوین، البرز تهران، شمال خوزستان، غرب و شمال اصفهان، مرکزی و قم ادامه خواهد داشت.
صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور در روز دوشنبه نیز توضیح داد: در این روز نیز شهروندان در استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی، غرب سواحل دریای خزر بویژه در ساعات بعد از ظهر شاهد افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهند بود.
وی عنوان کرد: روز سه شنبه بارش‌ها به شکل گسترده‌تری در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر در گیلان و مازندران، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال قزوین، البرز تهران، شمال خوزستان، غرب و شمال اصفهان، مرکزی، قم ادامه خواهد داشت و شهروندان شاهد رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید نیز خواهند بود. 
ضیاییان با اشاره به اینکه این شرایط جوی در روز چهارشنبه نیز در این مناطق ادامه خواهد داشت، گفت: علاوه بر این در روز چهارشنبه پیش‌رو بارش به شرق سواحل دریای خزر، البرز شرقی، سمنان و برخی مناطق شرقی و شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی یادآور شد: در روز‌های پنجشنبه و جمعه نیز گستره بارش از شمال غرب، سواحل خزر، دامنه‌های البرز تا شمال شرقی کشور خواهد بود.
وی درباره ادامه وزش باد شدید نیز افزود: تا روز چهارشنبه برای شمال شرق و شرق کشور در برخی ساعات وزش باد شدید پیش بینی شده است.
ضیاییان خاطرنشان کرد: در نوار شرقی کشور و منطقه زابل نیز شهروندان تا آخر هفته شاهد وزش باد شدید و گرد و خاک خواهند بود.
  • نویسنده :
  • منبع :