19 دی آنلاین: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باید همزمان برگزار شود.
مجتبی یوسفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شهادت رئیس جمهور، باید ظرف مدت ۵۰ روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.
وی اضافه کرد: مجلس طرح اصلاح قانون انتخابات را آماده کرد که براساس آن استثنائا در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراها برگزار نشود.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که این طرح تصویب شود اعضای فعلی شوراها تا سال ۱۴۰۴ به فعالیت‌شان ادامه داده منتها انتخابات بعدی شوراها با انتخابات بعدی ریاست جمهوری برگزار می‌شود یعنی شوراهای دوره بعد سه ساله شده و شورای دوره فعلی همان چهار سال باقی می‌ماند.
گفتنی است؛ در نشست علنی امروز- سه شنبه یکم خرداد- مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری به صورت عادی اعلام وصول شد.
عبدالرضا مصری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در مورد این طرح گفت: از کمیسیون مربوطه می خواهم هر چه سریعتر نسبت به بررسی طرح عنایت داشته باشد و نتیجه در صحن علنی مطرح شود.
  • نویسنده :
  • منبع :