19 دی آنلاین: پرچم سازمان ملل متحد در نیویورک به احترام شهدای خدمت روز سه‌شنبه به وقت محلی با حضور مقام‌های سازمان ملل و سفیر ایران نزد این نهاد بین‌المللی نیمه افراشته شد.

به احترام آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و سایر شهدای سانحه هوایی سقوط بالگرد، پرچم سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویورک با حضور امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران و زهرا ارشادی معاون او نیمه افراشته شد. 

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز روز دوشنبه به وقت محلی، در نخستین نشست خود پس از سانحه سقوط بالگرد ایرانی، به احترام شهدای ایران یک دقیقه به صورت ایستاده سکوت کردند. 

سفیر و نماینده دائم موزامبیک که ریاست دوره ای شورای امنیت را در ماه جاری میلادی (مه) برعهده دارد، در نشست شورای امنیت درباره امنیت و صلح بین المللی گفت: به درخواست نمایندگان روسیه، چین و الجزایر و به نمایندگی از اعضای شورای امنیت، از همه حضار می خواهم به احترام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران و همه سرنشینان این بالگرد که در سانحه ناگوار سقوط بالگرد جان خود را از دست دادند و برای تسلیت به دولت و مردم ایران در جای خود بایستند و یک دقیقه سکوت کنند. 

علاوه بر این، سفر و نمایندگان کشورهایی همچون ژاپن، گویان، روسیه، چین، مالت، سوئیس و الجزایر نیز پیش از شروع سخنان خود به صورت جداگانه به دولت و ملت ایران این ضایعه را تسلیت گفتند. 

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل نیز روز دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد: دبیرکل سازمان ملل از در گذشت جناب آقای سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران و آقای حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و همکارانشان در سانحه سقوط بالگرد در ۱۹ ماه مه ناراحت شده است. دبیرکل سازمان ملل متحد صمیمانه تسلیت خود را به خانواده های آن مرحومان و دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران ابراز می دارد.


  • نویسنده :
  • منبع :