19 دی آنلاین: وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید محصولات گلخانه‌ای از سه میلیون و ۱۰۰ هزار تن در ابتدای دولت سیزدهم، به چهار میلیون و ۳۱۹ هزار تن در پایان سال دوم دولت رسید.
محمدعلی نیکبخت گفت: از ابتدای دولت سیزدهم در این مدت محدود سطح گلخانه‌های احداث شده و در حال احداث از ۲۰ هزار و ۶۹۹ هکتار به ۲۳ هزار و ۲۳۸ هکتار رسیده است.
وزیر جهاد کشاورزی به ظرفیت‌های بالای مناطق مختلف کشور برای توسعه کشت گلخانه‌ای به‌ویژه صرفه‌جویی در منابع آب اشاره کرد و گفت: توسعه گلخانه‌ها می‌تواند به افزایش تولید، اشتغال‌زایی و صادرات محصولات کشاورزی کمک کند.
او با اشاره به شعار امسال یعنی «جهش تولید با مشارکت مردم»، افزود: برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای تحقق شعار سال تدوین شده است و نقش مردم در جهش تولید را فعال‌تر کردیم تا آنچه مدنظر رهبر معظم انقلاب است، محقق شود.
نیکبخت گفت: حمایت دولت سیزدهم از ساخت گلخانه‌ها و توسعه کشت محصولات زراعی می‌تواند به افزایش تولید، اشتغال‌زایی، توسعه مناطق محروم، خوداتکایی خانواده‌های روستایی، تنوع‌بخشی به سبد غذایی مردم و ارتقای سطح امنیت غذایی کشور و در نهایت افزایش صادرات محصولات کشاورزی منجر شود.
او، کاهش مصرف آب، کاهش مصرف سموم، افزایش کیفیت محصول و تنوع‌بخشی به سبد غذایی را از دیگر مزایای توسعه کشاورزی گلخانه‌ای برشمرد و گفت: اختصاص تسهیلات بانکی به کشاورزان برای احداث گلخانه‌ها از اولویت‌های دولت سیزدهم برای حمایت از تولید داخلی و رونق کشاورزی در کشور است.

  • نویسنده :
  • منبع :