19 دی آنلاین:‌ مستندساز و مدیر تولید گروه مستند روایت فتح گفت: گویا آیت‌الله آل هاشم تا چند ساعت می‌توانسته جوابگوی تلفن باشد اما نزدیک غروب دیگر پاسخ تماس‌ها را نمی‌دهند انگار حدود ۲۰ تا ۳۰ متر آیت‌الله آل هاشم با لاشه بالگرد فاصله داشته است اینکه ایشان از بالگرد پرت شدند یا خودشان از آنجا فاصله گرفتند، اطلاع نداریم.
محسن طلائی، مستندساز و مدیر تولید گروه مستند روایت فتح که به همراه عوامل تولید بعد از سانحه سقوط بالگرد رئیس جمهور به منطقه ورزقان اعزام شده، درباره سوالاتی که پیرامون شهادت رئیس جمهور و هیات همراه وجود داشت، گفت: ما یک روز بعد از وقوع سانحه یعنی ۳۱ اردیبهشت به سمت منطقه وقوع حادثه حرکت کردیم. در آنجا با فرماندهان سپاه، گروه هلال احمر، مسئولین شهرهای خداآفرین و ورزقان، مردم بومی و محلی، بسیجیان و کسانی که درگیر عملیات جست‌وجوی شهدا بودند، مصاحبه کردیم.
وی در پاسخ به دو ابهام پیش آمده مبنی بر اینکه چطور آیت‌الله سید محمدعلی آل هاشم تلفن یکی از همراهان را که در فاصله چند متری بوده پاسخ داده؟ و چطور با وجود سیگنال‌دهی تلفن همراه موقعیت جغرافیایی آنها با تاخیر شناسایی شد؟ توضیح داد: روز شنبه خدمت امام جمعه شهر ورزقان بودیم. گویا آیت‌الله آل هاشم تا چند ساعت می‌توانسته جوابگوی تلفن باشد اما نزدیک غروب دیگر پاسخ تماس‌ها را نمی‌دهند انگار حدود ۲۰ تا ۳۰ متر آیت‌الله آل هاشم با لاشه بالگرد فاصله داشته است اینکه ایشان از بالگرد پرت شدند یا خودشان از آنجا فاصله گرفتند، اطلاع نداریم.
طلائی ادامه داد: بنا به شنیده‌ها تلفن همراه یکی از افراد بعد از سقوط روشن بوده و وزارت ارتباطات با توجه به شرایط و امکانات مخابراتی منطقه، فقط توانسته محدوده مختصات محل وقوع حادثه را که یک تا دو کیلومتر بوده مشخص کند؛ اما بدلیل مه‌آلود بودن، بارندگی شدید و صعب‌العبور بودن منطقه، زمان جست‌وجو طول کشیده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • نویسنده :
  • منبع :