19 دی آنلاین: نامه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب به جوانان آمریکاییِ حامی فلسطین در رسانه های خارجی بازتاب داشت و شبکه خبری فاکس نیوز نوشت: رهبر معظم ایران از دانشجویان آمریکایی به دلیل «ایستادن در طرف درست تاریخ» قدردانی کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای خطاب به دانشجویان با وجدان حامی مردم فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا، ضمن ابراز همدلی و همبستگی با اعتراضات ضدصهیونیستی این دانشجویان، آنان را بخشی از جبهه مقاومت دانستند و با اشاره به تغییر وضعیت و سرنوشت منطقه حساس غرب آسیا، بر ورق خوردن تاریخ جهان تأکید کردند.
شبکه خبری فاکس نیوز در بازتاب این پیام رهبری نوشت: رهبر ایران در نامه ای مفصل، تظاهرات دانشجویان آمریکایی علیه (رژیم) اسرائیل را تحسین کرد.
این رسانه افزود: آیت الله سید علی خامنه ای دانشجویان رهبر انقلاب اسلامی، دانشگاه های آمریکا را که در اعتراضات جاری جنگ اسرائیل در غزه شرکت داشتند ستود و نوشت «شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید».
این رسانه بخش هایی از نامه مقام معظم رهبری را پوشش داد و نوشت: (آیت الله) خامنه ای در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: دانشجویان عزیز در ایالات متحده آمریکا شما در طرف درست تاریخ ایستاده اید.
فاکس نیوز نوشت: این پیام، بخشی از نامه مفصل رهبر ایران به دانشجویان آمریکایی است که در آن از اعتراضات آنها علیه (رژیم) اسرائیل تقدیر شده است.
این رسانه به این بخش از نامه رهبری نیز اشاره کرد که «شما اکنون بخشی از جبهه‌ی مقاومت را تشکیل داده‌اید، و در زیر فشارِ بی‌رحمانه‌ی دولت تان ــ که آشکارا از رژیم غاصب و بی‌رحم صهیونیست دفاع می کند ــ مبارزه‌ای شرافتمندانه را آغاز کرده‌اید.»
فاکس نیوز در بخشی از گزارش بازتاب خود نوشت: رهبر عالی ایران گفت آمریکا و انگلیس بعد از جنگ های جهانی تروریست ها را به منطقه «وارد» کردند.
این شبکه خبری آمریکایی، بخشی از نامه رهبری را به شرح زیر منتشر کرد: «سرمایه‌داران شبکه‌ی صهیونیستی پس از جنگ جهانی، با کمک دولت انگلیس، چند هزار تروریست را بتدریج وارد این سرزمین کردند؛ به شهرها و روستاهای آن هجوم بردند؛ ده‌ها هزار نفر را کشتند یا به کشورهای همسایه راندند؛ خانه‌ها و بازارها و مزرعه‌ها را از دست آنان بیرون کشیدند، و در سرزمین غصب‌شده‌ی فلسطین، دولتی به نام اسرائیل تشکیل دادند.»
فاکس نیوز در بازتاب این نامه نوشت: رهبر ایران گفت «نخبگان صهیونیست جهانی» «مقاومت انسانی و شجاعانه در فضای دانشگاه ها» را «تروریسم» نامیده است.
فاکس نیوز نوشت: (آیت الله) خامنه ای همچنین از اساتید و هیات علمی دانشگاه های آمریکا که در اعتراضات علیه رژیم اسرائیل شرکت داشتند، تمجید کرد و گفت با دانشجویان به دلیل «مقاومت» دربرابر پلیس و دولت آمریکا «همدردی» می کند.
این رسانه در ادامه این بخش از پیام رهبری را بازنشر کرد و نوشت: «همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از شما دانشجویان حادثه‌ی مهم و اثرگذاری است. این می تواند در قبال شدّت عمل پلیسیِ دولت و فشارهایی که بر شما وارد می کنند، تا اندازه‌ای آرامش‌بخش باشد. من نیز با شما جوانان احساس همدردی میکنم و ایستادگی شما را ارج مینهم.»
فاکس نیوز افزود: بیانات رهبر عالی ایران بعد از آغاز اعتراضات در حمایت از فلسطین در دانشگاه های آمریکا در آوریل (فروردین) ۲۰۲۴ در اعتراض به جنگ غزه مطرح شد.
  • نویسنده :
  • منبع :