19 دی آنلاین: به احتمال زیاد امروز و طی هفته جاری تعداد زندانیان فساد در فوتبال افزایش خواهد یافت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پس از دستگیری و زندانی شدن خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال، پرونده فساد کماکان به صورت جدی دنبال می‌شود و شنیده‌ها حاکیست ظرف امروز یک متهم دیگر روانه زندان خواهد شد.
برخی اخبار از دستگیری دیگر افراد دخیل در این پرونده در هفته آتی حکایت دارند. س. م یکی از متهمین این پرونده است و در گام اول او نیز تا زمان دادگاه به زندان منتقل خواهد شد.
گفته می‌شود پرونده فساد در فوتبال گسترده‌تر خواهد شد و شایعات از دخالت برخی باشگاه‌های بزرگ و همچنین صنعتی در فساد فوتبال خبر می‌دهند. این اتفاق در حالی رخ داده است که شاید برخی مدیران فدراسیون فوتبال نیز در اینباره احضار شوند و شخص اول فدراسیون فوتبال در ابتدای این تحقیق وتفحص قول همکاری با مراجع قضایی را داده است و احتمال می‌رود باز هم برای ادای برخی توضیحات به مراجع قضایی احضار شود.
برخی رسانه‌ها نوشتند: دو عضو سازمان لیگ نیز در ارتباط با فساد که در دوره‌های متوالی شکل گرفته است به دادگاه احضار و راهی زندان می‌شوند. همچنین برخی داوران و تعدادی از باشگاه‌ها در مورد پرونده رشوه و فساد در فوتبال مورد تحقیق و بازرسی قرار خواهند گرفت.

در همین رابطه خبر ورزشی نوشت: به دنبال احضار خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران به دادگاه پرونده مبارزه با فساد؛ چند داور سرشناس در مظان اتهام قرار گرفته‌اند.

به تازگی پرونده مبارزه با فساد در فوتبال در کرمان تشکیل شده است. 

سکه‌های اهدا شده از سوی باشگاه مس رفسنجان در سال صعود این تیم به لیگ برتر به رئیس کمیته داوران، رئیس کمیته مسابقات و مسئول برگزاری بازی‌های لیگ یک و هم چنین یکی از سردبیران ورزشی موجب برکناری مدیران فوتبالی شده است. در پی احضار یکی از این مدیران به زندان در فضای مجازی شایعه شده است که نام چند داور نیز به میان آمده است که این داوران در بازی‌های فصل آینده قضاوت نخواهند داشت.

بر اساس خبر‌های رسیده و موثق از ساختمان سئول ارکان قضایی فدراسیون فوتبال خطاب به دادگاه اعلام کرده‌اند؛ نهایت همکاری را در زمینه مبارزه با فساد در فوتبال خواهند داشت. قرار بر این شد هر کسی از خانواده فدراسیون فوتبال تخلفش از سوی دادگاه احراز شد، سمت اجرایی‌اش را از دست دهد تا دادگاه با خیال راحت به تخلفات وی رسیدگی کند.

همچنین قرار شده بعد از رسیدگی دادگاه به تخلفات کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم به تخلفات خاطیان رسیدگی کند. این احکام قرار است برای کنفدراسیون فوتبال آسیا هم ارسال شود.

  • نویسنده :
  • منبع :