19 دی آنلاین:‌ رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت با همکاری سازمان ثبت احوال، گواهی‌های ولادت کاغذی را حذف و گواهی الکترونیکی را جایگزین می‌کند.

سید رضا مظهری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: از ۱۵ روز آینده گواهی‌های ولادت کاغذی حذف و ثبت گواهی ولادت نوزادان با همکاری وزارت بهداشت و سازمان ثبت احوال به صورت کاملا الکترونیک انجام می شود.

وی ادامه داد: در پرونده الکترونیک سلامت و در بخش میز خدمات الکترونیک دسترسی به گزینه اخذ گواهی الکترونیک در نظر گرفته شده است که برای بیمارستانی که زایمان در آن صورت گرفته، قابل دسترسی است. همچنین دسترسی به مدیر بیمارستان نیز داده شده تا به صورت برخط و در کسری از ثانیه بتواند گواهی ولادت الکترونیک را بررسی و تایید کند.

وی ادامه داد: با این خدمت کاغذ بازی‌های اخذ گواهی ولادت حذف می‌شود و تمام مراحل تا اخذ شناسنامه نوزاد متولد شده به صورت الکترونیک طی می‌شود.

مظهری ادامه داد: دقت و صحت گواهی الکترونیکی ولادت بسیار بالاست و خطا‌های احتمالی در این خصوص رفع می‌شود.

وی گفت: پیامک ثبت الکترونیک گواهی ولادت برای والدین ارسال و شناسنامه به درب منزل آنها ارسال می‌شود. دسترسی به این خدمت تا ۱۵ روز آینده در میز خدمت در پرونده الکترونیک سلامت ایجاد می‌شود. ابتدا در یک استان به صورت آزمایشی اجرا و تا پایان تابستان به صورت کشوری اجرا می‌شود.

  • نویسنده :
  • منبع :