19 دی آنلاین: رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برقی خارجی از مجموع ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه قرارداد با چین تا شهریور امسال به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت اضافه خواهد شد.
مهدی پیرهادی روز سه‌شنبه در دویست و چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: در هفته محیط زیست یک هزار دستگاه تاکسی برقی وارد شد و ۲۰۰ دستگاه پلاک گذاری شد که اتفاق بسیار خوبی بویژه در راستای کاهش آلودگی‌ هوای پایتخت بود.
وی با اشاره اینکه قرار بود شهرداری نرم افزاری برای برخط کردن تاکسی‌ها ارائه دهد که هنوز انجام نشده است، اظهار کرد: اگر مشکلی در این خصوص وجود دارد علت آن توضیح داده شود.
تاکید عضو شورا بر تحویل خودروی باکیفیت به مردم
رییس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی، ادامه داد: به برکت مجاهدت‌های شهید رئیسی و پیگیری شهرداری تهران به صورت عملی گامی برداشته شد.
سیداحمد علوی با بیان اینکه دیروز یک هزار دستگاه تاکسی برقی تحویل داده شد، اضافه کرد: ۲۰۰ دستگاه در اختیار رانندگان قرار گرفت و باید تدبیری اندیشیده شود که مردم شیرینی این اتفاق را بچشند.
وی با بیان اینکه برقی سازی به کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا کمک می‌کند، یادآور شد: چرا مردم نباید خودروهای با کیفیت سوار شوند؟ امیدواریم برقی سازی در حوزه خودرو و موتور ادامه داشته باشد.
علوی افزود: آیندگان ما را با این اقدامات قضاوت خواهند کرد و ما وظیفه داریم که شرایط را بهتر پیش ببریم و از فرصت‌ها استفاده کنیم.

  • نویسنده :
  • منبع :