19 دی آنلاین: فرماندار چالوس گفت: محور کندوان همچنان به علت سیلاب شب گذشته مسدود است و از مجموع چند دستگاه خودرو بدون سرنشین که دچار آسیب شدند از میان گل و لای بیرون کشیده شدند.
محمد شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بارش شدید و در مدت کوتاه شب گذشته در محور کندوان، اظهار کرد: بارش شدید باران موجب جاری شدن سیلاب در منطقه دزدبن، رستوران دربند و پل اوشن شد.
وی افزود: شدت سیلاب به قدری زیاد بود که چند دستگاه خودرویی که کنار جاده و یا در محوطه رستوران دربند پارک کرده بودند را با خود برد.
فرماندار چالوس با اشاره به اینکه تاکنون پنج دستگاه خودرو از میان گل و لای و سیلاب بیرون آورده شدند،تصریح کرد: این خودورها نیمی مربوط به بومیان و نیمی هم غیر بومی بوده است.
شریفی با اشاره به حضور شبانه استاندار مازندران و مدیر کل بحران در منطقه سیل زده،گفت: اکیپ های امداد رسانی از همان ساعات اولیه از راهداری،اورژانس، سپاه، هلال احمر و نیروهای انتظامی به منطقه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه استاندار مازندران به برخورد جدی با مسئولینی که احتمالا در این خصوص ترک فعل و یا کم کاری داشته اند هشدار داد،افزود: یکی از علل سیلاب بارش شدید باران در مدت زمان بسیار کوتاه بوده است.
فرماندار چالوس در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر جاده از وجود سیلاب پاکسازی نسبی صورت گرفته است اما باید ایمن سازی و شستشو شود تا بتواند برای عبور و مرور قابلیت استفاده داشته باشد.
تردد در محورهای هراز و سوادکوه جریان دارد
رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به اینکه محور کندوان به‌دلیل طغیان سیلاب از ساعت ۲۰ شب گذشته مسدود شد و همچنان این انسداد ادامه دارد، اظهار کرد: تردد در محورهای هراز و سوادکوه جریان دارد.
یدالله جهان‌تاب رئیس پلیس راه مازندران درباره آخرین وضعیت جاده‌های شمال به خبرنگاران گفت: در حال حاضر عملیات پاک‌سازی در محور سیلابی کندوان در حال انجام است.
رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه درحال حاضر تردد عادی در جاده‌های شمال برقرار است، افزود: باتوجه به اینکه از قبل هشدار جوی صادر شد شاهد بارش باران در ارتفاعات هستیم؛ پرهیز از تردد و توقف در محورهای کوهستانی مازندران مورد تاکید است.

مفقودی ۳ نفر در سیل دیشب جاده چالوس

همچنین به دنبال وقوع سیل در جاده چالوس بلافاصله تیم های امدادی و جستجو و نجات هلال احمر به منطقه اعزام شدند.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل هلال احمر مازندران گفت: به دنبال وقوع سیل در جاده چالوس بلافاصله تیم‌های امدادی و جستجو و نجات به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: ١٢ تیم عملیاتی و جستجو و نجات در منطقه حضور دارند. 16 حادثه دیده در این سیلاب داشته‌ایم که ۱۲ نفر از آن‌ها به مناطق امن و ۴ نفر به مراکز درمانی انتقال داده شدند. سه نفر هنوز مفقود هستند. تیم‌های واکنش سریع در منطقه حضور دارند.

مدیرعامل هلال احمر مازندران تصریح کرد: امدادرسانی برای یافتن مفقودین ادامه دارد.
  • نویسنده :
  • منبع :