19 دی: سرپرست دفتر تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت با تاکید بر اینکه مشکلی در تامین و تولید کره خوراکی وجود ندارد، گفت: کره به اندازه کافی در بازار موجود است.

امروز در برخی شبکه‌های اجتماعی به نقل از رئیس اتحادیه سوپر مارکت‌ها خبری مبنی بر سهمیه‌بندی کره منتشر شد.

به ادعای آنها، علت سهمیه‌بندی کره توزیع این کالا با قیمتهای قبلی است، لذا فروشگاه ها با توجه به افزایش قیمت، کره موجود در انبارها با قیمت‌های قبلی را به صورت سهمیه‌بندی به متقاضیان عرضه می‌کنند.

این خبر در حالی است که مشاهدات خبرنگار ما از چند فروشگاه زنجیره‌ای در تهران حاکی از آن است که موضوع سهمیه بندی کره صحت ندارد و مشتریان به اندازه دلخواه می‌توانند این کالا را خریداری کنند.

کامران کارگر سرپرست دفتر تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت نیز در گفت‌وگو با فارس ضمن تکذیب و رد ادعای سهمیه‌بندی کره، اظهار داشت: وقتی در تامین و توزیع کالایی مشکلی وجود ندارد، سهمیه بندی آن کالا نیز بی معناست.

وی با انتقاد از انتشار اخبار نادرست بیان داشت: تولید داخلی این محصول در شرایط خوبی قرار دارد و مشکلی برای تامین کالای مورد نیاز مردم وجود ندارد.

کارگر با بیان اینکه بخشی از کره مورد نیاز از طریق واردات تامین می‌شود، گفت: با تغییر ارز واردات کره از ارز 4200 تومانی به ارز نیمایی طبیعی است که قیمت این محصول در بازار افزایش یابد، اما شرایط خوب تولید داخلی این محصول می‌تواند قیمت کره وارداتی را متعادل کند.

  • نویسنده :
  • منبع :