19 دی: فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: در صدد هستیم تا تمامی ظرفیت‌های درمانی و پشتیبانی سپاه را در خدمت ستادهای ملی و استانی مبارزه با کرونا قرار دهیم.

اولین جلسه گزارش‌گیری اقدامات سپاه پس از دستور اخیر فرماندهی معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر در اختیار قرار دادن ظرفیت حداکثری مراکز درمانی نیروهای مسلح به بیماران مبتلا به کرونا امروز (سه شنبه) از طریق ارتباط زنده ویدئویی سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران با فرماندهان نیروها، سازمان بسیج مستضعفین، سپاه‌های استانی و فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار شد.

فرمانده کل سپاه در حاشیه برگزاری این جلسه با بیان اینکه پیرو فرمایشات و فرامین پیوسته فرماندهی معظم کل قوا، در روزهای اخیر ماموریت جدید مشارکت حداکثری تمامی ظرفیت‌ها و امکانات نیروهای مسلح از جمله سپاه در بخش خدمات پیشگیری و درمان بیماران کرونایی ابلاغ شد، گفت: این مهم هم در فرمایشات روز گذشته معظم له در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح و هم در فرمان جدیدی که به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ فرمودند؛ وجود داشت.

وی افزود: بر اساس این تدبیر و دستور مبارک متعهد هستیم که تمامی ظرفیت‌ها و امکانات درمانی سپاه اعم از بیمارستان‌های ثابت و سیار، امکانات تولید و توزیع ماسک و بسته‌های بهداشتی و مشارکت در غربالگری و کمک بسیج جامعه پزشکی به کادر ایثارگر و فداکار درمانی را در غالب ماموریت ویژه سپاه در موج سوم کرونا به میدان آوریم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تا تمامی استعدادهای بیمارستانی و سایر ظرفیت‌های بسیج در خدمت تحقق این مهم قرار گیرد، گفت: در کنار این اقدامات کمک‌های مومنانه و توزیع بسته‌های معیشتی با هدف کاهش مشکلات مردمی که از کرونا و یا غیر کرونا دچار رنج معیشتی هستند، به طور مداوم انجام می‌پذیرد.

سرلشکر سلامی در ادامه با تاکید بر اینکه فرمان مبارک فرماندهی معظم کل قوا را تبدیل به مأموریت کردیم و با همه وجود آن را به انجام می‌رسانیم، اظهار داشت: این اقدام و اراده در سپاه زنده و جاری است و درصدد هستیم تا تمامی این ظرفیت‌ها را در آرایش و با تمهیداتی جدید به شکلی پیوسته بسیج کنیم و در خدمت ستادهای ملی و استانی مبارزه با کرونا در سراسر کشور قرار دهیم.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی توسط همه هموطنان، قطع زنجیره تماس را تنها راه برخورد منطقی و موثر در پیشگیری از تداوم شیوع کرونا دانست و گفت: از مردم عزیزمان خواهش می‌کنیم دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی را که از سوی نهادهای مسئول به آنها متذکر می‌شوند، را رعایت کنند تا با حفظ سلامتی خود، خانواده و سایرین، شرایط به شکل عادی برگردد؛ تحقق این مهم جز با پیوند خوردن اراده‌ها و انگیزه‌ها و عزم آحاد مردم و تمامی نهادها و دستگاه‌های مسئول ممکن نیست.

همچنین فرماندهان نیروها، رییس سازمان بسیج مستضعفین، فرماندهان سپاه‌های استانی و دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در این ارتباط، گزارشی از آخرین اقدامات و عملکرد مجموعه خود در این خصوص را ارائه کردند.

  • نویسنده :
  • منبع :