19 دی: سفیر ایران در بلغارستان امروز با امیل کوشلوکوف، رئیس تلویزیون ملی بلغارستان دیدار کرد و با اشاره به تحریم‌های یکجانبه آمریکا، از وی خواست تا مظلومیت مردم ایران را به مخاطبان رسانه ملی بلغارستان منعکس کند.

سید محمد جواد رسولی محلاتی سفیر ایران در بلغارستان، در این دیدار ضمن اشاره به رابطه تاریخی و فرهنگی غنی میان دو ملت بیان داشت: دو کشور با اشتراکات تاریخی، تمدنی و فرهنگی فراوان می‌توانند بیش از پیش در بخش‌های مختلف فرهنگی و بویژه صدا و سیما با یکدیگر همکاری و تبادل نظر داشته باشند.  
رئیس تلوزیون ملی بلغارستان در این دیدار ضمن تأکید بر این نکته که تاریخ و فرهنگ ایران مورد احترام مردم بلغارستان است، آمادگی خود برای تقویت همکاری‌های تلویزیونی و رسانه‌ای با ایران را ابراز داشت.
سفیر ایران همچنین در بخش دیگری از این ملاقات ضمن اشاره به تحریم‌های یکجانبه، غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران که موانع زیادی را در مسیر تأمین داروهای اساسی و مواد غذایی مورد نیاز مردم به وجود آورده است، از رئیس تلویزیون ملی بلغارستان خواست تا مظلومیت مردم ایران را به مخاطبان رسانه ملی بلغارستان منعکس کند.
در این دیدار همچنین مقرر شد به مناسبت گرامیداشت یکصدو بیست و چهارمین سالروز برقراری روابط رسمی دیپلماتیک میان دو کشور برنامه‌هایی با موضوع روابط دوجانبه ایران و بلغارستان در تلویزیون ملی بلغارستان پخش شود.

  • نویسنده :
  • منبع :