19 دی: فرمانده انتظامی استان قم گفت: با تلاش کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی استان قم، اعضای یک باند حرفه‌ای به اتهام کلاهبرداری 210 میلیارد ریالی 980 تخته فرش ابریشم شناسایی و دستگیر شدند.
سردار «سید محمود میرفیضی» اظهار داشت: در پی وقوع کلاهبرداری‌های مکرر از فرش فروشان بازار فرش استان توسط 2 خریدار فرش از طریق چک های بی محل، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و بررسی‌های دقیق و تخصصی، ردپای متهمان را در تهران شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی استان جهت دستگیری آنها وارد عمل شده و ضمن دستگیری آنها، 6 تن مالخر نیز در شهرهای «پرند، تهران بزرگ، البرز و رباط کریم» شناسایی و دستگیر شدند.

سردار میرفیضی تصریح کرد: متهمان طی تحقیقات کارآگاهان، صراحتاً به کلاهبرداری 980 تخته فرش دستبافت ابریشمی به ارزش 210 میلیارد ریال اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان قم سپس از کشف 250 تخته فرش ابریشم و تحویل آنها مال باختگان خبر داد و گفت: در نهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

سردار میرفیضی در خاتمه از کسبه و بازاریان خواست، نسبت به افراد ناشناس حساسیت بیشتری داشته و قبل از دریافت چک با استعلام از بانک‌های مربوطه و همچنین ثبت چک در سامانه صیاد و وصول آنها اطمینان حاصل پیدا کنند.


  • نویسنده :
  • منبع :