رییس شورای اسلامی شهرستان قم گفت: به‌منظور اجرای دقیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی،‌ طرح منع ورود افراد غیربومی در تمام بخش‌های پنجگانه استان اجرا می‌شود.

جواد ایل سعادتمند روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: بر اساس تصمیم‌گیری‌های گرفته‌شده و به‌منظور حفظ سلامت مردم، طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در تمام مناطق استان به‌خصوص طی روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین‌ماه جاری با جدیت اجرا می‌شود و از رفت‌وآمد مردم و ورود افراد غیربومی به بخش‌های مرکزی،‌ کهک، جعفریه، سلفچگان و خلجستان جلوگیری می‌شود.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی و انتظامی بخش‌های استان در اجرای این طرح مصمم هستند و هیچ‌گونه بهانه‌ای برای ورود افراد غیربومی به این مناطق پذیرفته نیست و به همین دلیل از مردم قم می‌خواهیم به قوانین احترام گذاشته و با ماندن در خانه و پرهیز از سفر، مسئولان استان را در اجرای دقیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله با ویروس کرونا، یاری کنند.

وی ادامه داد: طرح ممنوعیت ورود افراد غیربومی به بخش‌های استان در تمامی مسیرها و در طول شبانه‌روز توسط عوامل اجرایی و همکاری خود مردم بومی اجرا می‌شود، به همین دلیل امکان هیچ‌گونه ترددی برای کسانی که می‌خواهند خارج از حیطه نظارت‌ها، وارد مناطق مختلف قم شوند،‌ وجود ندارد.

رییس شورای اسلامی شهرستان قم در ادامه به برخی اقدام‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف استان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره و بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و همدلی مسئولان و مردم در بخش مرکزی، شهر قنوات که نزدیک‌ترین فاصله را با شهر قم دارد تاکنون از شیوع ویروس کرونا، کمترین آسیب را دیده و در این شهر استقرار ایستگاه تب سنجی افراد در ورودی‌ها و ضدعفونی وسایل نقلیه و معابر شهری از همان روزهای اولیه اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور، انجام شد.

وی بیان کرد: مشارکت مردم شهر قنوات در اجرای طرح‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا ازجمله در بحث ضدعفونی مناطق مختلف شهر با مسئولان مدیریت شهری و سایر مجموعه‌ها بسیاری عالی است و مسئولان نیز تلاش کردند با تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی برای مردم، با تمام توان از شهروندان در برابر این ویروس محافظت کنند و این مسیر را باقدرت بیشتری ادامه خواهند داد.

وی ادامه داد: در بخش و شهر سلفچگان نیز با  تعامل مسئولان و مردم برای مقابله با ویروس کرونا، در ورودی تمامی روستاها و شهر سلفچگان بنرهای مراقبت بهداشتی نصب‌شده و ضدعفونی معابر و مکان‌های عمومی با جدیت دنبال می‌شود،‌ همچنین ورودی مراتع و فضاهای گردشگری بخش سلفچگان مسدود شده و از رفت‌وآمد مردم غیربومی جلوگیری می‌شود.

سعادتمند گفت: در بخش جعفریه نیز ضدعفونی معابر و مکان‌های عمومی انجام می‌شود و چند مرحله توزیع بسته‌های ضدعفونی و ماسک میان ساکنان صورت گرفته است، در این بخش هم کنترل رفت‌وآمد افراد غیر و مسدود کردن راه‌ها برای ورود افراد غیربومی به بخش با جدیت دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: در بخش کهک نیز مثل دیگر بخش‌ها اقدام‌های موثری در مقابله با کرونا انجام‌شده است که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها، می‌توان به جلوگیری از ورود افراد غیربومی به روستاهای بخش، ضدعفونی کلیه معابر و اماکن بخش و توزیع بسته‌های بهداشتی در بین مردم اشاره کرد.

وی ادامه داد: همچنین در بخش خلجستان که مانند بخش کهک به دلیل خوش آب‌وهوا بودن همواره موردتوجه افراد غیربومی و گردشگران است، با استقرار ایستگاه‌های ایست و بازرسی از ورود افراد غیربومی جلوگیری شده و ضدعفونی کل مناطق بخش در کنار توزیع اقلام بهداشتی میان مردم در دستور کار قرارگرفته است.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا