19 دی: معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم با بیان این که عادی انگاری کرونا در قم به شدت آزاردهنده است گفت: جلسات غیر ضرور در تمام ادارات و دستگاه های اجرایی استان باید از روز دوازدهم آبان ماه ممنوع شود.

بیژن سلیمانپور روز دوشنبه در جلسه شورای اطلاع‌رسانی قم، افزود: برگزاری هرگونه تجمع، همایش و جلسات بیشتر از ۱۵ نفر در قم مانند استان تهران باید ممنوع و جلسات اداری هم تا حد امکان به‌صورت مجازی برگزار شود یا به تعویق بیفتد.

وی با انتقاد از ادامه ساده پنداری کرونا، گفت: وضعیت بیمارستان‌های قم به‌گونه‌ای است که مرگ فقط یک‌قدم تا پایان زندگی افراد بی‌توجه فاصله دارد.

وی اضافه کرد: قدرت سرایت و کشندگی این ویروس بسیار پیچیده است و فرقی هم بین افراد ثروتمند و مستضعف در بین فوتی‌ها وجود ندارد.

به گفته وی، با توجه به خطرات روزافزون کرونا حجم برخوردهای حکومتی مانند مسدودسازی ورودی‌های ۲۵ شهر از امروز آغازشده است.

سلیمانپور یادآور شد: نیروی انتظامی و پلیس راهور قم برای اجرای طرح ممنوعیت ورود پلاک‌های غیربومی و خروج پلاک‌های بومی از شهر در محورهای مواصلاتی قم مستقرشده‌اند.

به گفته وی، قم در حالی امروز با وضعیت قرمز کرونایی دست‌وپنجه نرم می‌کند که در ابتدای فصل تابستان در آستانه به صفر رساندن تعداد مبتلایان بود.

وی اظهار کرد: از رسانه‌های استان درخواست می‌کنیم هشدارهای لازم را در رابطه با خطرات کرونا منتشر کنند و ماهم در این زمینه از آنها حمایت خواهیم کرد.

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز بیان کرد: با توجه به طولانی شدن دوران مبارزه با کرونا، باید از شیوه‌های غیرمستقیم برای هشدار و خطر این بیماری استفاده شود.

محمدجواد محرابی گفت: می‌توان از بدنه اتوبوس‌های درون‌شهری برای انتقال پیام‌های کرونایی استفاده کرد.

وی یادآور شد: راه‌اندازی استودیو خبر متمرکز بین رسانه‌های مختلف یکی از اولویت‌های آتی شورای اطلاع‌رسانی قم است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز گفت: طی ۱۰ روز گذشته آمار بستری بیماران کرونایی در قم ثابت بوده و تعداد افراد فوتی هم رو به کاهش است.

سید هاشم صدر گفت: آمار فوتی در ایران نسبت به میانگین جهانی همچنان بالاتر است.

وی ادامه داد: یکی از دلایل پایین بودن آمار فوتی در جهان، رسیدگی و توجه بیشتر آنها به سالمندان و بیماران زمینه‌ای است.

صدر گفت: مراجعه دیرهنگام این قبیل افراد به بیمارستان یکی دیگر از دلایل بالا بودن میزان مرگ‌ومیر سالمندان و بیماران زمینه‌ای است.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا