19 دی: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: فرض می کنیم که آمدن جو بایدن در آمریکا فقط و فقط یک تصور از آینده روشن تری را برای مردم ایجاد می کند که اگر همین هم باشد خودش یک فرصت است برای ما که از مردم بخواهیم نظر خودشان را اعلام کنند. درست است که آمریکایی ها زیر برجام زدند اما بخش اعظم این خراب کاری را ما انجام دادیم.

محمد مهاجری با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر واگذاری اقتصاد و نظارت به سپاه و بسیج گفت: نمی‌دانم این کار مفید خواهد بود یا نه! اما باید این کار هم تجربه شود تا بعد از اینکه اقدامات خود را انجام دادند نتیجه بازتاب آن در جامعه سنجیده شود و اینگونه نباشد که اگر مشکلی پیش آمد مسئولیت کارهای بعد از آن را نپذیرند.

وی با اشاره با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تاثیر آن در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: آمدن بایدن قرار نیست که اتفاق مهمی را در کشور رقم بزند اما تندرو ها فکر می‌کنند که با آمدن بایدن دستشان خالی می‌شود. چون حیات تندروها در این است که ناسزا بگویند، فحش بدهند و فضا را تند کنند، طبیعی است که وقتی فضا می خواهد به سمت عقلانی شدن برود مجبورند که به کسی گیر بدهند و یا حمله کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: البته فکر نمی کنم با پیروزی جو بایدن خیلی اتفاق مهمی در عرصه سیاسی کشور بیفتد مگر اینکه بتوان مردم را به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تشویق کرد.

وی اضافه کرد: فرض می‌کنیم که آمدن جو بایدن در آمریکا فقط و فقط یک تصور از آینده روشن تری را برای مردم ایجاد می‌کند که اگر همین هم باشد خودش یک فرصت است برای ما که از مردم بخواهیم نظر خودشان را اعلام کنند.

مهاجری گفت: درست است که آمریکایی ها زیر برجام زدند اما بخش اعظم این خراب کاری را ما انجام دادیم.

این فعال رسانه ای در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس به جای اینکه چرتکه دست بگیرند و سن کاندیداها را بررسی و محدودیت ایجاد کنند روشی برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیدا کنند مثلا آرای پستی که در آمریکا انجام شد و یا آرای الکترونیکی را بررسی و روش‌های حضور مردم را در انتخابات را آسان کنند به خصوص در این دوره کرونایی که احتمال می‌رود میزان مشارکت مردم بسیار پایین خواهد بود.

  • نویسنده :
  • منبع :