وزارت کشور اقلیم کردستان عراق امروز (سه شنبه) از بازگشایی دو گذرگاه مرزی با جمهوری ایران ایران که به علت انتشار ویروس کرونا بسته شده بود، خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد که بازگشایی گذرگاه «تویله» (شوشمی) در استان حلبچه و گذرگاه «کیلی» در محدوده مدیریت منطقه «رابرین» (مجاور سردشت در آذربایجان غربی) فقط به منظور مبادله بازرگانی بازگشایی شده اند.

بیانیه افزوده که اقدام های بهداشتی و مقابله ای ویروس کرونا صادره از سوی وزارت بهداشت اقلیم کردستان باید در هر دو گذرگاه اعمال شود.

وزارت کشور اقلیم تاکید کرده که هیچ مسافرتی مجاز به ورود یا بازگشت از جمهوری اسلامی ایران بدون تایید این وزارتخانه نخواهد بود.

این وزارتخانه اعلام کرد که مفاد بیانیه از تاریخ انتشار (سه شنبه ۲۸ آوریل) اجرایی است.

در همین حال صبح امروز نیز سامال عبدالرحمن عزیز، مدیرکل گمرک اقلیم کردستان عراق از بازگشایی گذرگاه مرزی طویله (شوشمی) برای انجام مبادله های بازرگانی بین ایران و اقلیم کردستان خبر داده بود.

اداره کل گمرک اقلیم کردستان عراق در نامه ای به مدیر گمرک سلیمانیه اعلام کرد که بر اساس دستور وزیر دارایی و اقتصاد اقلیم گذرگاه تویله از ۲۸ آوریل بازگشایی و مبادله های بازرگانی در آن از سر گرفته می‌شود.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا