19 دی: در پی حادثه آتش سوزی در یکی از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شکوهیه قم، مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که کارگاه یاد شده دارای مدیریت ایمنی و بهداشت سیستم کار بوده و در سه سال اخیر دستکم ۴ مورد بازرسی از آن توسط بازرسان کار اداره کار استان صورت گرفته است.

علی مظفری گفت: حسب گزارش بازرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم، این آتش سوزی در شرکت مولدان صنایع شیمیایی اتفاق افتاده که تولید کننده روغن Dop و فتالیک بوده و حدودا ۱۲۰ نفر نیروی کاری دارد. 

وی افزود: در جریان این حادثه، کارگر و پرسنلی از شرکت دچار مصدومیت نشده و فقط دو آتش نشان که دچار سوختگی شده بودند به مراکز درمانی قم اعزام شدند. 

مدیرکل بازرسی وزارت کار گفت: ساختارهای ایمنی این شرکت، دارای مسئول ایمنی تایید صلاحیت شده و مسئول بهداشت حرفه ای مستقل بوده است. 

به گفته مظفری، این شرکت دارای واحد مدیریت HSE بوده و کمیته حفاظت فنی بهداشت کار موضوع آئین نامه کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار نیز در شرکت تشکیل می شده و به طور مرتب گزارشهای ادواری خود را به اداره کار ارسال می کرده است. 

بر اساس اعلام مدیرکل بازرسی وزارت کار، گزارش اولیه نشان می دهد این مجموعه، دارای مدیریت ایمنی، بهداشت سیستم کار و سیستم اعلام و اطفای حریق بوده است لیکن علت حادثه باید بررسی شود و نتایج بررسی های بیشتر متعاقبا اعلام می شود.

  • نویسنده :
  • منبع :