19 دی: یک فعال رسانه ای اصولگرا گفت: من از حرف های امروز آقای رئیسی چنین برداشتی نکردم که قصد دارد میوه برجام را بچیند. من فکر می کنم ایشان علیه برجام حرف زدند تا به زعم خودشان بتوانند از طرف مقابل امتیاز بگیرند.
محمد مهاجری با اشاره به نخستین نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب، گفت: من از حرف های امروز آقای رئیسی چنین برداشتی نکردم که قصد دارد میوه برجام را بچیند. من فکر می کنم ایشان علیه برجام حرف زدند تا به زعم خودشان بتوانند از طرف مقابل امتیاز بگیرند. این بازی را آقای جلیلی در دولت احمدی نژاد هم انجام داد و هیچ نتیجه ای نداشت و الآن هم هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.

مهاجری در گفت و گو با جماران، در خصوص مباحث مطرح شده در نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی اظهار داشت: مهمترین بخش صحبت های ایشان موضوع برجام بود. به نظر من ایشان پالس منفی فرستادند. وقتی ایشان گفتند برجام برای ما سودی نداشته در واقع یعنی به مذاکراتی که در وین انجام می شود نگاه منفی دارند. آن قسمت از صحبت شان هم مبنی بر اینکه تیم دیپلماتیک کار خودش را می کند بیشتر به تعارف شبیه است.
 
این فعال رسانه ای اصولگرا تأکید کرد: من از حرف های امروز آقای رئیسی چنین برداشتی نکردم که قصد دارد میوه برجام را بچیند. من فکر می کنم ایشان علیه برجام حرف زدند تا به زعم خودشان بتوانند از طرف مقابل امتیاز بگیرند. این بازی را آقای جلیلی در دولت احمدی نژاد هم انجام داد و هیچ نتیجه ای نداشت و الآن هم هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.

وی افزود: برجام چیزی نیست که بیرون رفتن آمریکا از آن آورده ای برای ما داشته باشد و اگر آنها بیرون بروند  چیزی از دست نمی دهند. بنابر این ما هستیم که باید سعی کنیم با هنر دیپلماسی ظریف و عراقچی موضوع برجام را به یک عامل بُرد تبدیل کنیم.

اینکه بعد از چند سال علیه برجام حرف بزنیم هنر نیست

مهاجری ادامه داد: اینکه بعد از چند سال علیه برجام حرف بزنیم هنر نیست. آقای جلیلی و آقای احمدی نژاد همین کار را انجام دادند؛ چه نتیجه ای گرفتیم؟! نتیجه این شد که زیر بار تحریم و فشارهای اقتصادی فراوان رفتیم.

وی تأکید کرد: اگر برجام در دولت آقای روحانی به نتیجه نرسد در دولت بعدی هم به این زودی به نتیجه نخواهد رسید. مگر اینکه فرض را بر این بگذاریم که آقای رئیسی فعلا چون رئیس جمهور منتخب است دارد شعار می‌دهد و وقتی رئیس جمهور مستقر شد از این شعارها دست بر می‌دارد و به موضع عملیاتی راجع به برجام بر می‌گردد.


  • نویسنده :
  • منبع :