19 دی: انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار آخرین وضعیت برجام و موضوع ادامه مذاکرات مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپایی که به عنوان نماینده ویژه این اتحادیه برای شرکت در مراسم تحلیف جناب آقای رییسی رییس جمهور جدید کشورمان به تهران آمده است با دکتر عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان ملاقات کرد.
دو طرف در این ملاقات در خصوص مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین المللی و به ویژه آخرین تحولات افغانستان به مذاکره و تبادل نظر پرداختند. رایزنی در خصوص روابط و همکاری‌های دو جانبه ایران و اتحادیه اروپا در حوزه های مختلف بخش دیگری از دستور کار این ملاقات بود. 
همچنین با توجه به اینکه مورا در ادوار اخیر مذاکرات برجامی، نقش هماهنگ کننده نشست‌های کمیسیون مشترک برجام را عهده دار بوده است، در این ملاقات آخرین وضعیت برجام و موضوع ادامه مذاکرات مورد بررسی قرار گرفت.
معاون وزیر خارجه کشورمان در این ملاقات مواضع قطعی نظام با هدف رفع تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران را مورد تاکید قرار داد.اشتفان کلمنت، سفیر اتحادیه اروپا در وین و برونو شول رییس میز اقدام ایران در اتحادیه اروپا مورا را در این سفر همراهی می‌کنند.

  • نویسنده :
  • منبع :