19 دی: باربارا وودوارد نماینده انگلیس در سازمان ملل در جهت فضا سازی علیه ایران ادعای وزیران خارجه گروه هفت در مورد دخالت تهران در حمله به کشتی مرسر استریت را تکرار کرد.
وودوارد به دنبال جوسازی رسانه ای و طرح اتهام های بی اساس در زمینه حملات به کشتی مرسر استریت در دریای عمان مدعی شد که لندن می‌داند ایران مسئول حمله به این کشتی است و آن را عامدانه و هدفمند خواند.
به عقیده وی، هیچ توجیهی برای اتفاقی که حادث شده وجود ندارد. 
نماینده انگلیس در سازمان ملل ادامه داد که دو شهروند رومانیایی و انگلیسی به علت بی توجهی ایران به قوانین بین المللی جانشان را از دست دادند.
وی، اقتصاد جهانی، کالا و غذا را وابسته به امنیت کشتیرانی تجاری خواند و گفت: به همین دلیل قانون بین المللی داریم که از آزادی کشتیرانی محافظت می‌کند.
وودوارد احترام به این قوانین را برای حفظ صلح و ثبات بین المللی اساسی خواند و ادعا کرد که ایران به این قوانین احترام نمی‌گذارد.
وزیران خارجه گروه هفت روز جمعه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله به کشتی مرسر استریت در دریای عمان ادعا کردند که تمام شواهد ایران را مسئول حمله به این کشتی نشان می‌دهد.
هجمه اتهام های مقام‌های غربی و رژیم صهیونیستی در مورد حمله ایران به نفتکش اسرائیلی ام‌تی مرسر استریت همچنان ادامه دارد و پروپاگاندای وسیعی علیه جمهوری اسلامی به راه افتاده و در شرایطی که هنوز تحقیقات در مورد این حادثه به نتیجه نرسیده، سه کشور انگلیس، لیبریا و رومانی در نامه‌ای به سازمان ملل نوشتند که به احتمال زیاد ایران با استفاده از پهپاد به این نفتکش اسرائیلی حمله کرده است.
اتهام زنی های روزهای اخیر در خصوص کشتیرانی در خلیج فارس و دریای عمان تبلیغاتی غیر مستند در جهت ایران هراسی توسط رژیم صهیونیستی است. ایران بارها اعلام کرده که همانطور که خواستار برقراری آرامش صلح در منطقه است. جمهوری اسلامی ایران سیاست‌های مشخص و اصولی در مورد حفاظت از امنیت منطقه دارد و این سیاست ها را به عنوان یک اصل و حق برای ملت‌ها و دولت‌های منطقه محترم می شمارد.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا