19 دی: دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم گفت: باید نسبت به کسانی که می‌خواهند به جای پیگیری مطالبات مردم قم، از قم به عنوان نردبانِ رسیدن به پست و مقام استفاده کنند و برای خود جایگاه و اعتبار کسب کنند، حساس باشیم؛ متأسفانه برخی با تصمیم‌های نادرست، قمِ مظلوم را به نردبانِ یکطرفه تبدیل کرده‌اند.
حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی در ابتدای جلسه هفتگی مجمع هماهنگی پیروان امام ورهبری استان قم گفت: چند مناسبت و موضوع قابل توجه در هفته جاری و هفته گذشته داشتیم؛ اول مراسم تنفیذ ریاست جمهوری توسط مقام معظم رهبری و مراسم تحلیف ریاست جمهوری منتخب در مجلس شورای اسلامی بود. امیدواریم با آغاز به کار دولت جدید و معرفی کابینه کارآمد و توانمند، گام بلندی در حل مشکلات جامعه برداشته شود و با رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزرای جناب آقای رئیسی، شرایط تحقق دولت قوی فراهم شود.

وی افزود: مسئله دوم ، موضوع استعفای نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ونامزدی تصدی پست شهرداری تهران توسط شورای اسلامی شهر تهران است.

در اینجا چند نکته قابل توجه است:

نماینده سابق مردم قم در خانه ملت افزود: اول اینکه واقعاً دوست ندارم و شما هم طبعاً دوست ندارید که از اشخاص نام برده شود ولی چون مسئله یک مصداق بیشتر ندارد من هرچه بخواهم اسم نبرم، ولی شما به ناچار به آن منتقل خواهید شد.

وی افزود: اگر بخواهیم مطلب را به صورت شفاف مطرح کنیم، باید بگوییم اصل ماجرا به انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه قم بازمی‌گردد. با اعلام عدم حضور آقای دکتر لاریجانی در مسئله انتخابات، تحرکات جدیدی برای دستیابی به کرسی نمایندگی قم در مجلس صورت گرفت و نهایتاً با ورود کاندیدای استقراضی به قم، لیست سه نفره قم بسته شد.

حجت الاسلام بنایی سپس گفت: بنده در اواخر آبان سال ۱۳۹۸ در دیدار با یکی از بزرگان جریان اصولگرایی، گفتم ورود آقای زاکانی به قم اولاً موجب واگرایی و یاس و ناامیدی نیروهای جوان و مؤمن و انقلابی خواهد شد و ثانیاً این کار یک نوع توهین و تحقیر یک شهر یک میلیون و نیم نفری است، شهری که همیشه در انقلاب محل زایش نیروهای انقلابی و تربیت کادرهای نظام بوده است، مضاف برآن؛ کاندیدای شما اهل و ساکن قم نیست و فقط در ایام تحصیل در دانشگاه با چند دانشجوی قمی هم دوره بوده است. ولی آن شخصیت محترم گفت این پیشنهاد دوستان بوده و بعلاوه آقای زاکانی در پردیسان قم منزل دارد و همین مقدار برای صدق سکونت در قم کافی می‌باشد.

دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری در ادامه افزود: خوب! طبیعی بود که نیروهای انقلاب و تشکل‌های سیاسی باسابقه قم زیر بار این تحمیل نروند. ولی متاسفانه جمعی از دوستان ما درقم به مغلطه برخی از آقایان تهران گرفتار آمدند و دعوت از آقای زاکانی را کلید زدند. البته از همان ابتدا دوستان ما متوجه بومی نبودن وعوارض ناشی از آن بودند ولی چون «مرغ یک پا داشت»، این جریان توانست آقای زاکانی را به صندلی مجلس برساند.
حجت الاسلام بنایی با اشاره به اینکه اگرجوانان برومند قمی بتوانند در مصادر کلیدی نظام در هر سطحی مؤثر واقع شوند باعث سپاس وخوشحالی است نه گلایه وابراز نا سپاسی، گفت: ولی این موضوع در جایی است که شهروند قمی به قم اعتقاد وباور داشته باشد ودلش برای رشد وآبادانی قم جوش بزند نه اینکه در حد یک مسافر عبوری از نعمات این سفره بهره مند گردد.

وی گفت: آقای دکتر لاریجانی سه دوره پیاپی نماینده مردم شریف قم ورئیس مجلس شورای اسلامی بود که به اقرار موافق ومخالف، تراز ریاست مجلس را بالا برد و خدمات زیادی را برای توسعه و پیشرفت کشور و استان قم انجام داد. او با همه بی مهری‌ها وتحمل پرتاب کفش ومهر درسالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جوار مرقد حضرت فاطمه معصومه (س)، وشنیدن انواع ناسزاها، باز هم افتخار نمایندگی مردم انقلابی قم را از دست نداد وهم چنان با صبرو متانت مثال زدنی خدمت رسانی به قم را ادامه داد.

حجت الاسلام بنایی با اشاره به اینکه آقایانی که قیم مآبانه برای قم عزیز تصمیم می‌گیرند باید از همان ابتدای امر، اسم ایشان را در لیست نامزدهای مجلس یازدهم از شهر تهران قرار می‌دادند تا بعداً با این محذورات مواجه نشوند، افزود: این که علی رغم نهی صریح مقام معظم رهبری از ورود وتلاش نمایندگان به دولت وکارهای اجرایی، شورای محترم شهر تهران آقای زاکانی را از قم فرا می‌خواند، چه پاسخی خواهند داد؟ به قول آقای مصلحی باید حساب هزینه وفایده اش را می‌کردند تا ناچار نشوند از سرمایه معنوی انقلاب هزینه کنند. از شواهد امر اجمالاً بدست می‌آید که بنا بر بی توجهی وبی اعتنایی به نهی رهبری است؛ زیرا رهبری به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مأموریت دادند که مراقبت کند تا کسی از مجلس به دولت نرود. حال آقایان چگونه می‌خواهند این کلام بدون قید وشرط را تخصیص ویا تقیید بزنند؟ الله اعلم

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی سپس گفت: البته آقای زاکانی با قم خدا حافظی کردند، اما اگر آقای دکتر قالیباف ریاست محترم مجلس، میزان حضور وغیبت آقای زاکانی در دوره نمایندگی ویا تذکرمرحوم حسینیان، در صحن علنی را به اطلاع عموم می‌رساندند نقش مهمی را در افزایش آگاهی‌های مردم ما ایفا می‌کردند.

حجت الاسلام بنایی گفت: خدمت آقای رئیسی هم عرض می‌کنیم در ابتدای تشکیل کابینه که فشار زیادی هم روی شما هست، اجازه ندهید فرمایش صریح رهبری بر زمین بماند وقانون دور بخورد. تصور آقایان این است که ریاست جمهوری یک دوره‌ای است واز حالا دورخیز نموده‌اند.

وی گفت ذکر این نکته ضروری است که حلقه «خود انقلابی پندار» به بهانه خالص سازی نیروهای انقلاب، در پی حذف نیروهای اصیل و وفادار به نظام وانقلاب و تثبیت خود می‌باشد که مردم باید مراقبت کنند که سره از ناسره قابل تشخیص باشد.

حجت الاسلام بنایی در پایان افزود: مناسبت بعدی حلول ماه محرم الحرام وایام حزن آل الله است. این دومین سالی است که با شیوع ویروس منحوس کرونا ما ناچاریم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را با رعایت شرایط وپروتکل های بهداشتی برگزار کنیم. عزاداری امام حسین (ع) جز شعائر دین است وعامل پایداری وتقویت دین است. همه باید با هر توان وظرفیتی که دارند و با حفظ محدودیت‌های کرونایی، حتی با جمعیت اندک و اطعام بهداشتی ومختصر در اقامه مجالس حسینی بکوشند.

  • نویسنده :
  • منبع :