19 دی: رییس فرهگستان علوم پزشکی کشور در نامه‌ای از زحمات وزیر امور خارجه دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای تهیه واکسن کرونا به رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا، قدردانی کرد.

به گزارش روز پنجشنبه از پایگاه اطلاع رسانی فرهگستان علوم پزشکی، دکتر «سیدعلیرضا مرندی» در نامه‌ای به «محمدجوادظریف»‌ نوشت: 

با احترام بدینوسیله از تلاش‌های دلسوزانه شما در مدت تصدی وزارت امور خارجه در مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکای جنایتکار و کشورهای غربی حامی او که با قساوت تمام مردم عزیز کشورمان را از ابتدایی‌ترین حقوق مسلم خود یعنی دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی محروم نمودند، تشکر و قدردانی می‌نمایم. 

تمهیدات جنابعالی و همکاران شریفتان در تامین واکسن کشور از یکسال پیش در شهریورماه سال گذشته، که کشور چین آمادگی داشت فاز سوم تست بالینی را در ایران انجام دهد و برای این کار حتی واکسن رایگان در مقیاس وسیع هم ارائه می‌داد، قابل تقدیر است. 

متاسفانه تلاش‌های دستگاه دیپلماسی به مسولیت جنابعالی در تامین به‌ موقع واکسن از چین در سال گذشته آن هم در حد وسیع، توسط عده‌ای که سخنانشان در رسانه‌های غربی و معاند نظام خریدار دارد و دائما افکار عمومی را بر علیه واکسن‌های چینی و روسی تهییج می‌نمودند، در زمان خود موثر واقع نشد. 

این در حالی است که کشورهای ترکیه و امارات از همین مسیر با واکسن‌های چینی مردم خود را واکسینه کردند. امید است دولت جدید بدون توجه به تبلیغات سوء عده‌ای مغرض، نسبت به تامین حداکثری و هرچه سریعتر واکسن تولید داخل و وارداتی اقدام نماید. 

از تلاش‌های جنابعالی و همکارانتان در دستگاه دیپلماسی کشور در زمینه تسهیل تامین کالاهای اساسی مرتبط با سلامت مردم تشکر قدردانی نموده و از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون جنابعالی را در خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران خواستارم.

  • نویسنده :
  • منبع :