منابع خبری به یک رسانه مستقر در انگلیس گفته‌اند «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی در گفت‌وگویی با «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر جدید عراق خواستار میانجی‌گری او میان تهران و ریاض شده است.

به گزارش  فارس، پایگاه میدل‌ایست‌آی به نقل از منابع آگاه گزارش داده نخستین تماس تلفنی که الکاظمی بعد از رسیدن به این سمت دریافت کرده از ولیعهد عربستان سعودی بوده و او از نخست‌وزیر جدید عراق خواسته میانجی‌گری با ایران را مجدداً آغاز کند.

میدل‌ایست‌آی نوشته «محمد بن سلمان» همزمان با خروج یکجانبه سامانه‌های آمریکایی پاتریوت از عربستان برای پایان دادن به محاصره قطر از سوی آمریکا تحت فشار قرار گرفته است. امیر کویت به همین منظور هیئتی را برای آغاز مجدد میانجی‌گری‌ها روانه قطر کرد.

یک مقام عراقی گفته با آنکه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ادعا می‌کنند سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران کارساز بوده واقعیت این است که سیاست آمریکا در خلیج فارس، عملیات عربستان سعودی در یمن و فشارهای وارد شده علیه ایران همگی دچار مشکل شده‌اند.

این مقام عراقی گفته است: «و سعودی‌ها این عامل را در نظر می‌گیرند: راهبرد متکی به آمریکا برای پس زدن ایران دچار فروپاشی شده است.»

  • نویسنده :
  • منبع : فارس