سخنگوی وزارت بهداشت گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه با درگذشت ۴۸ بیمار بدحال کرونا، اما یکی از کمترین موارد فوت طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته را ثبت کردیم و انتظار می‌رود با رعایت هموطنان این روند نزولی طی هفته‌های آتی ادامه داشته باشد.

کیانوش جهانپور در ارتباط زنده با خبر سراسری با بیان آخرین وضعیت کرونا در کشور افزود: از دیروز تا امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور را به عدد ۱۱۶ هزار و ۶۳۵ نفر رساند.
وی گفت: خوشبختانه تا کنون ۹۱ هزار و ۸۳۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به درگذشت ۴۸ بیمار کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: مجموع جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۶ هزار و ۹۰۲ نفر رسید.
آقای جهانپور افزود: ۲۷۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
وی افزود: تا کنون ۶۵۸ هزار و ۶۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت استان خوزستان گفت: باوجود اعمال محدودیت های خوبی که در خوزستان انجام شده اما هنوز نتایج مثبت آن ظاهر نشده و هر چند انتظار می رود طی هفته های آینده نتیجه اقدامات را شاهد باشیم اما وضعیت خوزستان کماکان قرمز است و در لرستان ،آذربایجان شرقی و سیستان و بلوچستان هم گمان می رود ظرف روزهای آینده شاهد بالارفتن موارد ابتلا باشیم که این زنگ خطر دقت و جدیدت بیشتر شهروندان این مناطق را می طلبد.

  • نویسنده :
  • منبع : خبرگزاری صدا و سیما