19 دی: رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۴۳.۵ درصد جمعیت هدف این استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
محمدرضا قدیر روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: جمعیت هدف قم برای واکسینه شدن ۹۶۰ هزار تن است و تاکنون ۶۱۱ هزار دُز واکسن کرونا به شهروندان استان تزریق شده است که از این بین برخی افراد یک دز و برخی افراد دو دز واکسن دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر بیشترین میزان واکسیناسیون بین گروه سنی ۶۵ تا ۷۵ سال است و کمترین میزان نیز بین ۱۸ تا ۲۰ سال است.
وی ادامه داد: در استان قم ظرفیت تزریق روزانه ۳۰ هزار دُز واکسن کرونا وجود دارد، ولی به‌صورت میانگین روزانه بین ۱۲ تا ۱۴ هزار دُز واکسن تزریق می‌شود.
قدیر بیان کرد: از شهروندان انتظار داریم نسبت به اطلاع‌رسانی واکسیناسیون بین دوستان و آشنایان همکاری کنند تا با افزایش واکسیناسیون،‌ شاهد موج‌های بعدی کرونا نباشیم.
وی ابزار امیدواری کرد: با استقبال خوب مردم میزان واکسیناسیون به بیش از ۷۰ درصد برسد و با بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و باشگاه‌ها، زندگی عادی از سر گرفته شود.
تاکنون ۱۸ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در قم راه‌اندازی شده است.
وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه امسال در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار گرفته بود، براساس رنگ‌بندی اپلیکیشن ماسک، از بیستم شهریورماه جاری وارد مناطق پرخطر و نارنجی کرونایی شده ‌است.

  • نویسنده :
  • منبع :