19 دی: تولیت آستان حضرت معصومه(س) با بیان اینکه شورای اسلامی و شهرداری قم باید نگاه جامع به مسائل و امور شهری داشته باشند، گفت: وجود حرم مطهر کریمه اهل‌بیت در قم سبب شده تا اجرای برنامه‌های مدیریت شهری در این شهر یک نگاه ویژه را بطلبد.
به گزارش روابط عمومی آستان حضرت معصومه آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: قم خوشبختانه در شورای شهر سرآمد است و اعضای آن را افرادی با شخصیت و ولایت‌مدار تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی و شهرداری باید نگاه جامع به مسائل و امور شهری داشته باشند، اضافه کرد: وجود حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) در شهر مقدس قم سبب شده تا اجرای برنامه‌های مدیریت شهری در این شهر یک نگاه ویژه را بطلبد، بنابراین باید در فعالیت‌ها به حرم اهل‌بیت(ع) بودن قم نگاه ویژه داشته باشیم، حرم مطهر و منوری که هم خط می‌دهد و هم انرژی و روحیه می‌دهد.

امام جمعه قم بیان کرد: اجرای تمام فعالیت‌های دینی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در قم باید در جهت حرم اهل‌بیت(ع) بودن این شهر باشد و در اجرای تمام برنامه‌ها باید این ویژگی شاخص و بارز مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه وجود مسجد مقدس جمکران و حوزه علمیه از شاخص‌های قم به شمار می‌رود گفت: در این زمینه‌ها طرح و برنامه‌ها زیاد است و باید با اولویت‌بندی و یک کار مدبرانه با همدلی شورا و شهرداری کار دنبال شود.

در این نشست حسین اسلامی رئیس شورای اسلامی شهر و سیدمرتضی سقاییان نژاد شهردار قم به ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته و برنامه‌های پیش‌رو پرداختند.

  • نویسنده :
  • منبع :