19 دی: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی مسجد شیعیان قندهار افغانستان آورده است: دولت‌های اسلامی، سازمان کنفرانس اسلامی و مجامع جهانی باید به طور ویژه‌ای به آلام ملت افغانستان توجه کنند و در خط مقدم حمایت از مظلومان و مبارزه با گروه‌های تروریستی باشند.
در این بیانیه آمده است: دست جنایتکاران ضد اسلام، بار دیگر به خون مومنین نمازگزار آلوده شد و غمی سنگین بر دل‌ها وارد ساخت، تکرار این حوادث گرچه دردناک و سهمگین است اما هیچ تزلزلی در گام‌های امت اسلامی برای ایستادگی و مبارزه با کفر و استکبار ایجاد نخواهد کرد. خون مظلومان، شمشیر ستمگری ظالمان را خواهد شکست.
بیانیه حاکیست: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این اقدام سبعانه و ضد بشری را محکوم می‌کند و ضمن تسلیت به امت اسلامی اعلام می‌کند:
سیاست اصلی استکبار که همان اختلاف افکنی بین مسلمین و جنگ افروزی است امروز به دست جانیان داعش در افغانستان پیاده می شود و هدف در نهایت مبارزه با اسلام است.
بیانیه می‌افزاید: تروریست‌های کوردل با حمله به نمازگزاران نشان می‌دهند که برای حریم قدسی مسجد و فرصت عبادت و خداپرستی نیز هیچگونه حرمتی قائل نیستند و قداست و عظمت صفوف نماز نیز مانع از ددمنشی آنان نیست.
بیانیه ادامه یافته است: سفاکانی که جنایات تلخ حمله به مساجد مومنین را رقم زده اند اگر سرکوب نشوند، دیگر جان و ناموس هیچ کس محترم نخواهد ماند و تیغ تیز تکفیر بر گردن هر انسانی فرو خواهد رفت.
در ادامه تصریح شده است: اگر کسانی که امروز حکومت افغانستان را به دست گرفته‌اند و داعیه‌ حاکمیت دارند، در جنایت جمعه پیشین قُندوز، مسببان را دستگیر و به اشد مجازات می‌رساندند، امروز شاهد این جنایت در قندهار نمی‌بودیم.
بیانیه یادآور شده است: حاکمیت فعلی افغانستان باید علاوه بر حفظ امنیت، در مسیر ایجاد یک دولت ملی و فراگیر برای تحقق ثبات در افغانستان تلاش کرده و هرچه سریعتر با مسببان این جنایات هولناک برخورد کند.
در بخش دیگری از این بیانیه خاطرنشان شده است: دولت‌های اسلامی، سازمان کنفرانس اسلامی و مجامع جهانی باید به طور ویژه‌ای به آلام ملت افغانستان توجه کنند و در خط مقدم حمایت از مظلومان و مبارزه با گروه‌های تروریست باشند.
در پایان آمده است: خداوند روح نمازگزاران شهید مسجد فاطمیه قندهار را مشمول رحمت و مغفرت خود قرار داده و شفای عاجل به مجروحان عنایت فرماید، همراه با تمام مردم ایران برای امّت اسلامی و مردم رنج دیده افغانستان دعا ‌کرده و قطع دستان شرور آمریکا و اذنابش را از ممالک اسلامی از خداوند متعال خواهانیم.
روز جمعه بیست و سوم مهرماه در انفجار تروریستی که به هنگام برگزاری نماز جمعه در مسجد شیعیان قندهار افغانستان به وقوع پیوست، حدود ۹۰ تَن شهید و زخمی شدند.

  • نویسنده :
  • منبع :