19 دی: مشاور تولیت حرم مطهر بانوی کرامت از آغاز جشن‌های سالروز ورود حضرت معصومه(س) از ۷ آبان ماه خبر داد.
حجت‌الاسلام صفر فلاحی، با اشاره به برنامه‌های حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در «روز قم» اظهار کرد: با توجه به بهبود شرایط کرونایی امیدواریم مراسم سالروز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به شهر مقدس قم امسال حضوری برگزار شود.

او به برنامه‌های حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها برای «روز قم» اشاره و ابراز کرد: بخش اول برنامه‌های حرم مطهر اطلاع رسانی و تبلیغات است که هم در روابط عمومی آستان مقدس و هم در رسانه‌های دیگر استان دنبال خواهد شد.

مشاور تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه برنامه‌های آستان مقدس بانوی کرامت از ۷ آبان مصادف با شب سالروز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم شروع می شود، گفت: برنامه ورود نمادین کاروان حضرت معصومه سلام الله علیها در سالروز ورود، از مسجد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تا حرم دنبال خواهد شد.

او افزود: مهم‌ترین برنامه‌های آستان مقدس بانوی کرامت به مناسبت «روز قم» در قالب برگزاری مسابقات، تولید و انتشار کلیپ‌های معارفی و تبلیغی در فضای مجازی، برپایی نمایشگاه و شب شعر و برگزاری برنامه‌های مختلف برای زائران غیرایرانی در شبستان حضرت زهرا سلام الله علیها است.

فلاحی با بیان اینکه برنامه شب شعر فاطمی امسال پررنگ‌تر برگزار می‌شود و مقبره پروین اعتصامی برای این امر اختصاص پیدا خواهد کرد، افزود: دو روز هم خوشنویسی و خطاطی درباره شخصیت حضرت معصومه سلام الله علیها در مقبره پروین اعتصامی انجام خواهد شد.

او ادامه داد: همچنین مؤلفانی که آثاری را در رابطه با حضور حضرت معصومه سلام الله علیها در قم پدید آوردند در این ایام معرفی خواهند شد و نمایشگاه «حریم حرم» هم در پارکینگ شرقی آستان مقدس فاطمی به صورت پر رنگ به کار خود ادامه خواهد داد.

مشاور تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به اینکه سالروز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها ۷ آبان و ۲۳ آبان هم میلاد امام حسن عسکری علیه السلام است گفت: برنامه‌های سالروز ورود حضرت به قم تا شام میلاد امام عسکری علیه السلام حالت جشن خواهد داشت و از شام میلاد امام عسکری (ع) به بعد برنامه‌های رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها دنبال خواهد شد.

  • نویسنده :
  • منبع :