19 دی: جمعی از معلمان قمی امروز در اداره کل آموزش و پرورش استان تجمع کردند.
جمعی از معلمان قمی صبح امروز با تجمع در اداره کل آموزش و پرورش استان نسبت به تصویب نشدن لایحه رتبه بندی معلمان اعتراض کردند.

در این تجمع فرهنگیان شرکت کننده با سر دادن شعار‌هایی خواستار احقاق حقوق خود با اجرای دقیق و کامل لایحه رتبه بندی معلمین شدند.

احمدی ،نماینده معلمان با بیان  این که این لایحه ۱۲ ساله در دولت و مجلس‌های گذشته خاک می خورد از بی توجهی مسئولان نسبت به این لایحه انتقاد کرد.

او گفت: دولت گذشته در روز‌های پایانی این لایحه را به مجلس داد در صورتی که لایحه سال‌ها مسکوت مانده بود.

احمدی با بیان این که دولت قبل با این اقدام دست مجلس و دولت فعلی را در پوست گردو گذاشت،عنوان کرد: مجلس در ۱۵ تیر امسال این لایه را با توجه به خواسته‌های معلمان به تصویب رساند، اما متاسفانه ابلاغ نشد و در ۳۱ شهریور امسال بار دیگر در کمیسیون آموزش با دستکاری و تغییر در ارقام آن به تصویب رسید که خواسته معلمان را تامین نمی‌کند.

او افزود: ما در این اجتماع به دنبال اجرای دقیق قانون هستیم و خود را سرباز و مطیع رهبری و نظام اسلامی می‌دانیم و این خواست ما کاملاً صنفی و در جهت مبارزه با تبعیض و فساد است و هیچ گونه شائبه سیاسی در آن وجود ندارد و دشمنان هم بدانند که ما فرهنگیان و معلمان خود را خادم، عاشق و مطیع نظام اسلامی و رهبری می‌دانیم و هیچگاه نخواهیم گذاشت دشمنان از این اجتماع ما سوء استفاده کنند.

اجرای رتبه بندی معلمین در دست استان نیست

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم هم با حضور در جمع فرهنگیان با ابراز قدردانی از مطالبه‌گری مسالمت‌آمیز و همراه با رعایت شئونات اخلاقی و کرامت و منش معلمی گفت: پیگیری‌هایی در سطح ملی در حال اجرا است امیدواریم که به زودی خبر‌های خوبی در این زمینه به گوش ما برسد.

حمیدرضا شیخ الاسلام افزود: اجرای رتبه بندی معلمین در دست استان نیست و باید از طریق دولت و مجلس در سطح ملی بررسی و اجرایی شود، اما ما در اداره کل آموزش و پرورش با مسئولان مربوطه رایزنی خواهیم کرد و در این زمینه قطعاً پیگیری‌های مورد نیاز را انجام خواهیم داد.
  • نویسنده :
  • منبع : باشگاه خبرنگاران جوان