19 دی: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با صلاحیت «مسعود فیاضی» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مخالفت کرد.
«رضا حاجی پور» سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات را درباره برنامه و صلاحیت مسعود فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را به این شرح قرائت کرد: وزارت آموزش و پرورش بزرگترین وزارتخانه های کشور از نظر تعداد ادارات مستقل شهرستان و منطقه و حجم بالای نیروی بکار و حساس ترین نهاد در تربیت فرزندان جامعه کشور است. پرواضح است مدیریت آموزش و پرورش کشور با حدود یک میلیون سرمایه انسانی فرهیخته به تعلیم و تربیت فرزندان جامعه مشغول می باشند امری بسیار مهم و حساس است.
نیاز امروز جامعه عملیاتی شدن سند تحول  با در نظر گرفتن شرایط روز است که نیازمند مدیران هوشمند است و لازم است وزیر آموزش و پرورش به سرعت و دقت به ارائه برنامه های اجرایی و عملی بپردازد و با شناسایی موانع در جهت رفع آنها گام بردارد با توجه به اهمیت موضوع  کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری با دقت و وسواس خاص صلاحیت وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش را بررسی کرد. ایشان از جامعه معلمان نبوده و سابقه تدریس نداشته و در نتیجه گیری ضمن احترام به سوابق پژوهشی نسبت به معرفی ایشان با توجه به بررسی دقیق کمیسیون آموزش با پیشنهاد تصدی ایشان مخالفت نموده است.  
به گزارش ایرنا، آیت الله ابراهیم رییسی رییس جمهوری، سه شنبه هفته گذشته مسعود فیاضی را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
فیاضی متولد بهمن ماه ۱۳۵۴ تهران و تحصیلات خود را در این شهر آغاز کرد و در سال ۱۳۷۳ وارد دانشکده فنی دانشگاه تهران در رشته عمران شده است. وی هفت سال معلم و مدیر امور پرورشی و فرهنگی در مدارس متوسطه دوم بوده است. فیاضی از سال دوم دانشگاه، دروس حوزوی را نیز آغاز کرد و ۹ سال دوره سطح و ۱۵ سال دوره خارج فقه را طی گذرانده است.
جلسه رای اعتماد به مسعود فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش روز سه‌شنبه برگزار می‌شود. رییس جمهوری برای دفاع از وزیر پیشنهادی در مجلس حضور خواهد یافت.

  • نویسنده :
  • منبع :