19 دی: رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم گفت: ۱۲۳ تَن به علت بیماری کووید-۱۹ در مراکز درمانی این استان بستری که ۱۶ تن از آن‌ها بَدحال هستند.
به گزارش روز چهارشنبه روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت بیماران کووید-۱۹ در این استان افزود: در ۲۴ ساعت منتهی به ۱۷ آذرماه جاری، ۲۹ تَن بیمار با علایم کرونا مثبت به صورت سرپایی پذیرش شدند.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت ۲۶ تن بیمار جدید در زمینه مذکور در مراکز درمانی استان قم بستری و همچنین ۱۸ تن بیمار در این رابطه از مراکز درمانی این استان ترخیص شدند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت کرونا در قم «آبی» است، اعلام کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، هیچ کس به علت کرونا در استان قم فوت نشده است.  
قدیر با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۵۴۷ دُز واکسن کرونا در استان قم تزریق شده است، گفت: همچنین در ۲۴ گذشته ۲۷۷ مورد آزمایش (تست) در زمینه کرونا در این استان انجام شده که ۲۷ مورد آن مثبت بوده است.
وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه امسال به رنگ قرمز، از ۲۰ شهریورماه به رنگ نارنجی و از ۳۰ مهرماه به رنگ زرد درآمده بود، از روز ۵ آذرماه جاری به رنگ آبی درآمد.

  • نویسنده :
  • منبع :