سفیر جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان گفت: به علت شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فرودگاه‌های اکثر کشورهای جهان، ایرانیانی که از ازبکستان قصد بازگشت به کشور را داشتند و با تعطیلی فرودگاه‌ها مواجه شده بودند، امروز با یک پرواز اختصاصی به میهن بازگشتند.

به گزارش بخش رسانه‌ای سفارت ایران در ازبکستان، حمید نیرآبادی افزود: این دومین پروازی است که در طول دروان شیوع کرونا با پیگیری های سفارت و همکاری مثبت دولت ازبکستان به منظور بازگرداندن ایرانیان مقیم انجام می شود.

نیرآبادی اظهار داشت: پس از انجام پرواز اول در هیجدهم فروردین ماه، درخواست های زیادی از سوی برخی از ایرانیان مقیم ازبکستان جهت بازگشت به میهن به دست سفارت رسید.

وی افزود: بخش اقتصادی و کنسولی سفارت نیز باردیگر با پیگیری‌های مستمر موفق به اخذ مجوزهای مربوطه از ستاد کرونای ازبکستان که زیر نظر نخست وزیر این کشور است، شدند.

سفیر ایران در ازبکستان افزود: در این خصوص با شرکت های هواپیمایی داخلی مذاکرات گسترده ای انجام شد و در نهایت شرکت هواپیمایی کیش ایر با قیمت مناسب اعلام آمادگی کرد و این پرواز چارتری با ۲۲ مسافر از مسیر تاشکند به مشهد و تهران انجام گرفت.

نیرآبادی از همکاری‌های صمیمانه دولت ازبکستان جهت انجام این پرواز در این شرایط سخت و دشوار سپاسگزاری کرد.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا