19 دی: آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در توصیه های خود به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در رابطه با مساله ارتباط با جهان بیان داشتند: باید با حفظ عزّت و اقتدار، با جهان در ارتباط بود و این دولت باید پیام صلح و دوستی را به جهانیان ابلاغ نماید.
رئیس جمهور در ادامه برنامه های دومین روز سفر خود به قم شامگاه جمعه با حضور در بیت آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی، با این مرجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدا، حجت الاسلام والمسلمین آقای رئیسی گزارشی از فعالیت های دولت و اقدامات سفر استانی به قم ارائه داد.
این مرجع تقلید شیعیان ضمن تقدیر و تشکر از ایشان و خدمات دولت سیزدهم بیان داشتند:امر ریاست جمهوری بسیار سنگین و مشکل است. امیدوارم بتوانید با فضل خداوند متعال و توسل به حضرات معصومین علیهم السلام، به بهترین وجه ممکن، کشور را مدیریت نمایید و بر مشکلات فائق آیید که در این صورت برای شما مایه افتخار و موجب نیل به ثواب بسیار است.
ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت انتخاب مدیران شایسته برای مناصب مختلف افزودند:سعی کنید بنا به دستور آیه شریفه «اجعلنی علی خزائن الارض انی حفیظ علیم» مدیرانی صالح که حافظ منافع مردم و دانا و آگاه و دلسوز باشند انتخاب نمایید تا بتوانند به مردم شریف به نحو احسن خدمت نمایند.
توصیه بعدی حضرت آیت الله صافی گلپایگانی درباره ضرورت عقلانیت و تدبیر عالمانه در اداره کشور بود. ایشان گفتند:اگر کارها بر اساس عقلانیت و تدبیر انجام شود حتماً در امور پیشرفت خواهید کرد و زودتر به نتیجه خواهید رسید.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از توصیه های خود در رابطه با مساله ارتباط با جهان بیان داشتند:باید با حفظ عزّت و اقتدار، با جهان در ارتباط بود و این دولت باید پیام صلح و دوستی را به جهانیان ابلاغ نماید.
ایشان در ادامه بیانات خود، بر لزوم رفع نگرانی های مردم در رابطه با معیشت و تورم و گرانی تاکید کردند و افزودند: ان‌شاء الله با اقدامات سریع، دغدغه ها و نگرانی مردم را در رابطه با گرانی ها بر طرف نمایید و بحث معیشت مردم را در اولویت کارها قرار دهید.
این مرجع تقلید شیعیان در ادامه، با اشاره به سفر رئیس جمهور محترم به قم خاطر نشان ساختند:قم همواره پایگاه علم و ادب و معارف و اخلاق بوده و باید این سوابق به بهترین وجه حفظ شود و برنامه هایی که برای قم در نظر گرفته می شود در شان و مقام قم باشد.
آیت الله العظمی صافی، با مسالت توفیق بیشتر برای ایشان و دولت سیزدهم فرمودند: امیدوارم تحت عنایات و توجهات خاصه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف بتوانید در مسیر خدمت به دین و مردم عزیز کشورمان گام بردارید و رضایت خداوند متعال را کسب نمایید.
ایشان در پایان این دیدار، اشعار مهمّی درباره شیوه حکومت‌داری خواندند.

  • نویسنده :
  • منبع : شفقنا