19 دی: مدیر گروه ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم، نسبت به آغاز پیک ششم هشدار داد و خاطر نشان کرد: متاسفانه آمار های ابتلا به کرونا در جامعه رو به افزایش است و بهترین اقدام برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا و مرگ و میر، تکمیل روند واکسیناسیون است.
محمد تقی سلطانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به فعالیت مراکز واکسیناسیون در استان قم، اظهارکرد: تمامی ۲۸ مرکز خدمات جامع سلامت و ۸۹ پایگاه سلامت و همچنین ۴ پایگاه تجمیعی در استان آماده انجام واکسیناسیون همشهریان هستند.
مدیرگروه ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین نسبت به آمادگی ۴۹ خانه بهداشت و ۱۴ مرکز خدمات جامع در روستاهای استان در خصوص انجام واکسیناسیون خبر داد.
وی در خصوص واکسن های موجود، تصریح کرد: در حال حاضر واکسن های برکت، سینوفارم، اسپایکوژن، پاستاکووک و پاستاکوک پلاس در تمامی مراکز مذکور موجود است.
مدیرگروه ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم، عنوان کرد: واکسن آسترازنکا در حال حاضر در مراکز واکسیناسیون موجود نیست اما به زودی در سطح دانشگاه های درمان توزیع خواهد شد.
سلطانی با بیان اینکه در صورت تزریق هر نوع واکسنی در دوز اول و دوم، امکان تزریق اسپایکوژن و پاستاکوک در دوز سوم وجود دارد، ادامه داد: البته باید توجه داشت که در دوز دوم امکان تغییر نوع واکسن وجود ندارد.
وی نسبت به آغاز پیک ششم هشدار داد و خاطر نشان کرد: متاسفانه آمار های ابتلا به کرونا در جامعه رو به افزایش است و بهترین اقدام برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا و مرگ و میر، تکمیل روند واکسیناسیون است.
مدیرگروه ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به عدم استقبال مردم استان قم از واکسیناسیون، افزود: به صورت کلی میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط همشهریان بسیار کاهش یافته است.
  • نویسنده :
  • منبع :