19 دی: آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلیدخدمت به مردم و بهبود وضعیت معیشتی آنها را وظیفه اول دولت دانست و گفت: نباید مردم از نظر معیشت در تنگنا باشند و باید مشکلات معیشتی حل شود.
به گزارش دفتر آیت الله نوری همدانی، وی روز چهارشنبه در دیدار حجت الله عبدالمالکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قم، افزود: باید تمام سعی و تلاش خود را برای راضی نگهداشتن مردم بکار بگیرید تا مردم خرسند و راضی باشند.
وی ادامه داد: در جامعه اسلامی اصل و ستون مردم هستند و باید در خدمت رسانی و ایجاد زمینه های رفاه مردم تمام ابزارها و نهادها به کار گرفته شوند.
مرجع تقلید شیعیان به برنامه های اسلام برای اداره جامعه اسلامی اشاره و اضافه کرد: اسلام به دنبال اجرای عدالت در جامعه، ریشه کن کردن جهل و نادانی و ایجاد رفاه و از بین بردن فقر است و نسبت به تمام این ها سفارش و تاکید های فراوانی کرده است حل مشکلات جامعه و رشد و تعالی مردم در گرو اجرای دستورات اسلام است.
استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: امیر مومنان (ع) به مالک فرمودند ای مالک! بدان و آگاه باش ستون دین و سپر در مقابل سختی ها و دشمنان همین مردم هستند. ملت شریف ایران در هشت سال دفاع مقدس و تمام عرصه هایی که نظام مقدس اسلامی نیاز داشت حضور فعال داشته و همواره پشتیبان نظام و رهبر معظم بوده و هستند از این رو باید در خدمت رسانی به مردم توجه و عنایت ویژه ای داشته باشید و خدمت به این مردم بالاترین عبادات است.
آیت الله نوری همدانی در رابطه با سبک زندگی مسوولان و دست اندرکاران نظام تصریح کرد: حضرت امیر مومنان علی (ع) در زمان حکمرانی خویش مانند ضعیف ترین اقشار مردم زندگی می کردند، از این رو سران حکومت باید مقایس زندگی خود را آحاد فقیر و محروم جامعه قرار دهند تا با مشکلات آنان آشنا و از سختی ها آگاه باشند.
وی در رابطه با گرانی و مشکلات معیشتی موجود در جامعه خاطر نشان کرد: مسوولان باید از خوی اشرافی گری به دور بوده و برای خود تمایز اشرافی نداشته باشند در این صورت با بیان صادقانه مشکلات و کاستی های موجود می توانند از سختی ها با موفقیت عبور کرد و باید تمام سعی و تلاش خود را در ایجاد رفاه، اشتغال و بهبود معیشت مردم و آسایش آنها به کار بگیرید.

  • نویسنده :
  • منبع :