19 دی: مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: در سال جاری تا کنون حدود ۱۱ هزار مستاجر قمی متقاضی بهره مندی از تسهیلات کمک ودیعه مسکن بوده‌اند.
محمد صادقی در خصوص جزییات تسهیلات اعطا شده برای کمک ودیعه مسکن در استان قم اظهار کرد: از ۱۲ خردادماه ۱۴۰۱ که ثبت نام برای وام کمک ودیعه مسکن آغاز شد تا کنون ۱۰ هزار و ۹۷۲ تن در سطح استان قم متقاضی بهره مندی از این تسهیلات بوده و اقدام به ثبت نام کردند.  
وی با بیان اینکه اعطای این تسهیلات به متقاضیان حائز شرایط در حال انجام است اظهار داشت: در فاز یک ثبت نام وام ودیعه مسکن که در سال ۱۳۹۹ انجام شد به شش هزار متقاضی و در فاز دو در سال ۱۴۰۰ به تعداد چهار هزار و ۹۰۸ متقاضی در سطح استان قم وام کمک ودیعه مسکن پرداخت شده است.  
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم بیان داشت: ثبت نام برای وام کمک ودیعه مسکن از طریق سامانه‌ جامع طرح های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir در بخش ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه انجام می‌شود.  
وی با اشاره به اینکه سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در مرکز استان قم و در سایر شهرهای استان به ترتیب ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان است. تاکید کرد: افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه و اجاره مسکن هستند باید دارای اجاره‌ نامه و کد رهگیری باشند.  
صادقی خاطرنشان کرد: نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن ۱۸ درصد و طول دوره بازپرداخت ۵ ساله است.

  • نویسنده :
  • منبع :