19 دی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه سفر رئیس‌جمهور به استان کرمانشاه، از اجرای فیبر نوری در مسیر نجف تا کربلا برای مراسم اربعین و ارائه اینترنت رایگان به زائران خبر داد.
عیسی زارع‌پور؛ وزیر ارتباطات درباره تمهیدات این وزارتخانه برای مراسم اربعین امسال گفت: باتوجه‌به اینکه کرمانشاه یکی از مسیر‌های اصلی زائران اربعین است، به طور ویژه برای این استان به‌وسیله سایت‌های ثابت و همین‌طور سایت‌های متحرک مسیر را تحت پوشش شبکه قرار دهیم تا زائران با مشکلی مواجه نشوند.
وی افزود: در حال تدارک برنامه ویژه‌ای با همکاری کشور عراق هستیم که امیدواریم برای مراسم امسال به بهره‌برداری برسد و آن کشیدن فیبر نوری بین شهر‌های نجف و کربلاست. تا از طریق شبکه بی‌سیم بتوانیم اینترنت پرسرعت و رایگان در اختیار زائران قرار دهیم.
زارع‌پور تأکید کرد: این طرح نهایی شده و در مرحله اجراست، البته امیدواریم همین امسال طرح اجرایی شود، اما در صورت اجرایی نشدن، برای سال آینده اجرایی خواهد شد، این طرح یک پروژه دائمی است. ولی درهرصورت امسال بخشی از این مسیر تحت پوشش فیبر نوری قرار خواهد گرفت و باقی مسیر هم از طریق ارتباطات بی‌سیم، با استفاده از همین بستر ارائه اینترنت رایگان انجام خواهد شد.
  • نویسنده :
  • منبع :