۱۹ دی: راهپیمایی با شکوه مردم ولایتمدار قم در دفاع از مقدسات و محکومیت اقدامات اخیر اغتشاشگران از مصلی قدس تا میدان روح الله برگزار شد.
در پی اغتشاشات روزها اخیر توسط برخی از افراد ضد انقلاب و فریب خوردگان و سو استفاده از بستر اعتراض عده‌ای به فوت مهسا امینی در برخی از شهرهای کشور از جمله قم، مردم متدین و انقلابی شهر مقدس قم بعد از اقامه نماز جمعه راهپیمایی باشکوهی در محکومیت اقدامات اغتشاشگران برگزار کردند.
حضور مردم ولایتمدار قم در این راهپیمایی به قدری گسترده بود که نه تنها مصلی بزرگ قدس بلکه حیاط این مصلی نیز مملو از جمعیت نمازگزار بود و بسیاری از مردم نیز در میدان جانبازان منتظر آغاز راهپیمایی بودند.
حضور جوانان و نوجوانان قمی بیش از سایر اقشار مردم در این راهپیمایی اعتراضی به اقدامات آشوبگران، نمایان بود.
با توجه به اهانتی که فتنه انگیزان وطن فروش روزهای اخیر در به آتش کشیدن پرچم مقدس ایران داشتند، بسیاری از حاضرین در راهپیمایی با پرچم سه رنگ ایران اسلامی حاضر بودند.
برخی نیز تصاویر رهبر معظم انقلاب و حاج قاسم سلیمانی را در دست داشتند و شعار می‌دادند خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست.
راهپیمایی مردم ولایتمدار قم از میدان جانبازان محل برگزاری نماز جمعه قم تا میدان حضرت روح الله ادامه داشت که وقتی جمعیت به آخر مسیر رسید، هنوز انتهای راهپیمایان در میدان جانبازان محل شروع راهپیمایی بود.
برخی از راهپیمایان با دست نوشته‌هایی از رفتار برخی سلبریتی ها که در آتش اغتشاشات دمیدند، اعلام انزجار کرده و از دستگاه قضائی درخواست برخورد با این افراد را داشتند.
در طول مسیر نیز برخی از افراد با اهدای گل به نیروهای انتظامی از تلاش‌های آنان در راستای تأمین امنیت تشکر می‌کردند.
شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل نیز در طول مسیر بر زبان‌ها جاری بود.
پرچم بزرگ ایران نیز در طول مسیر راهپیمایی بر روی دستان حاضرین حمل می‌شود.
حضور طلاب غیر ایرانی در این راهپیمایی به چشم می‌خورد و آنان نیز علیه سیاست‌های دوگانه استکبار در موضوعات حق بشری شعار می‌دادند.
بیانیه پایانی نیز در میدان روح الله و در جوار بیت تاریخی امام راحل قرائت شد که مهمترین بخش آن درخواست از قوه قضائیه و مسئولان امنیتی و انتظامی برای برخورد قاطع و عبرت آموز با اغتشاشگران و برهم زنندگان آرامش جامعه بوده است.
  • نویسنده :
  • منبع : مهر