19 دی: دادستان کل کشور در ادامه بررسی وضعیت بازداشت شدگان از زندان فشافویه بازدید و در جریان پرونده دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر قرار گرفت و گفت: دستگاه قضایی بر اساس مدارک و مستندات درباره بازداشتی‌ها تصمیم‌گیری خواهد کرد.
حجت السلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جریان بازدید از زندان فشافویه با تعدادی از دستگیرشدگان از نزدیک و به صورت رو در رو دیدار و گفت‌وگو و نسبت به روند پرونده آنها سوالاتی را مطرح کرد.
دادستان کل کشور در این بازدید درباره زمان، محل دستگیری، نحوه بازجویی، نحوه برخورد مسئولان با بازداشت شدگان، بازداشت موقت، تبدیل قرار وثیقه، نقش و تاثیر رسانه‌های بیگانه و صفحات مجازی برخی چهره‌ها در شکل‌گیری تجمعات و سوابق افراد دستگیر شده سوالاتی را از بازداشت شدگان مطرح کرد.
وی اضافه کرد: تسریع در امور بازداشت شدگان مدنظر خواهد بود و در این زمینه تاکید هم وجود دارد همچنین اگر کسی بدون شواهد و قرائن لازم بازداشت شده باشد آزاد خواهد شد.
دادستان کل کشور در جریان این بازدید خطاب به افراد بازداشت شده تاکید کرد: حفظ امنیت جامعه خط قرمز کشور و قوه قضاییه است و در این زمینه دستگاه قضایی با قاطعیت با مخدوش کنندگان امنیت جامعه برخورد خواهد کرد.
منتظری در حاشیه این بازدید درباره هدف از این بازدید اظهارداشت: امروز برای رصد و نظارت امور مربوط به بازداشت شدگان به زندان فشافویه آمدیم.
وضعیت نگهداری بازداشت شدگان مطلوب است
وی تاکید کرد: در این بازدید بر تسریع در رسیدگی به امور بازداشت شدگان تاکید شد. وضعیت نگهداری بازداشت شدگان مطلوب است حتی افرادی که کسالت و بیماری داشته باشند، پزشکان مستقر به امور آنها رسیدگی خواهند کرد.
منتظری با بیان اینکه مراقبت‌های لازم از بازداشت شدگان انجام می‌گیرد افزود: قرار بر این است یک کمیته تخصصی با حضور بازپرسی و دادیاری در این محل مستقر شود و هر چه سریعتر به پرونده‌ها رسیدگی کند.
به پرونده‌ها با عدالت رسیدگی می‌شود
دادستان کل کشور اضافه کرد: رئیس کل دادگستری استان تهران و دادستان تهران بر این موضوعات تاکید داشتند که به پرونده‌ها با عدالت رسیدگی می‌شود و با افرادی که دلایل و مدارک بر مجرمیت آنها وجود دارد با قاطعیت برخورد خواهد شد.
وی گفت: همه باید بدانند که امنیت مردم برای مجموعه نظام خط قرمز است و هیچ فرد و یا بخشی اجازه ندارد این امنیت را مورد هدف قرار داده یا خدشه‌ای به آن وارد کند.
دادستان کل کشور با تقدیر از زحمات درخشان و چشمگیر نیروی انتظامی و نیروهایی بسیجی در برخورد با عوامل اغتشاشات اخیر افزود: برخی از نیروهای بسیج و نیروی انتظامی در این قائله زخمی شده و برخی هم به شهادت رسیدند و فداکارانه پا به میدان گذاشتند.

  • نویسنده :
  • منبع :