19 دی: وزیر انرژی روسیه با تاکید بر اینکه تحریم‌ها علیه ایران غیرقانونی هستند، خاطرنشان کرد: مسکو در رابطه با این محدودیت‌ها از تهران حمایت می‌کند.
الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌بی‌سی اظهار داشت: من فکر نمی‌کنم که ایران دلیل بی‌ثباتی در خلیج فارس باشد. اقداماتی که علیه ایران صورت گرفته، به‌ صورت تحریم‌هایی اعمال شده که تولید و صادرات نفت یک جنبه کلیدی آن است.
وی ادامه داد: (این موضوع) بسیار اهمیت دارد، چرا که ایران همواره یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان نفت در جهان بوده و تولید و صادرات نفت برای اقتصاد ایران حیاتی است.
نوواک خاطر نشان کرد: در رابطه با محدودیت‌هایی که علیه صادرات ایران اعمال شده، ما از ایران حمایت می‌کنیم و معتقدیم که این تحریم‌ها غیرقانونی هستند زیرا از سوی سازمان ملل تایید نشده‌اند.
این مقام روس همچنین اظهار داشت: این اقدامات به‌طور جدی اوضاع را بی ثبات می‌کنند، نه فقط در ایران که تحریم‌ها علیه آن اعمال شده است، بلکه همان‌طور که همه ما می‌توانیم ببینیم در سراسر منطقه و اطراف خلیج فارس. آنچه که اهمیت دارد این است که تحریم ها در نهایت، به نتایج مورد نظر نمی‌رسند.

  • نویسنده :
  • منبع :